Trwa ładowanie...
d3lyaxr
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Sąd utrzymał wyrok dla sprawcy zabójstwa gimnazjalisty z Zębu

• Zabójca 16-latka z Zębu trafi za kratki na 25 lat
• 22-latek zadał gimnazjaliście ciosy młotkiem i wywiózł ciało do lasu
• Wyrok podtrzymał Sąd Apelacyjny w Krakowie
• Prokurator domagał się dożywocia
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sąd utrzymał wyrok dla sprawcy zabójstwa gimnazjalisty z Zębu
(WP, Fot: Marcin Gadomski)
d3lyaxr

Krakowski Sąd Apelacyjny utrzymał w mocy wyrok 25 lat pozbawienia wolności dla 22-letniego Józefa C., oskarżonego o zabójstwo 16-letniego gimnazjalisty z Zębu - poinformował rzecznik sądu sędzia Wojciech Dziuban. Wyrok jest prawomocny.

Na mocy wyroku Józef C. będzie mógł ubiegać się o wcześniejsze warunkowe zwolnienie nie wcześniej niż po odbyciu 20 lat kary. Ponadto ma zapłacić po 20 tys. zł zadośćuczynienia dla każdego z rodziców ofiary.

Do zabójstwa doszło w sierpniu 2014 r. 16-latek z Zębu uczestniczył w festynie w swojej rodzinnej wsi. Po zabawie Józef C., mieszkaniec sąsiedniej wsi zaproponował, że podwiezie go samochodem do domu. Mężczyzna zadał chłopakowi śmiertelne ciosy młotkiem i wywiózł ciało do lasu przy drodze z Zakopanego na Łysą Polanę. Zwłoki 16-latka odnalazł rano pracownik leśny. Sprawca został zatrzymany po kilku tygodniach.

d3lyaxr

W trakcie zeznań Józef C. nie potrafił wyjaśnić motywów swojego działania. Został poddany badaniom psychiatrycznym, ale biegli nie stwierdzili u niego zaburzeń.

W trakcie procesu prokurator domagał się kary dożywotniego więzienia. Sąd Okręgowy w Nowym Sączu uznał jednak, że okolicznością łagodzącą był fakt, że Józef C. przyznał się do zabójstwa i współpracował z organami ścigania, i skazał go na 25 lat więzienia.

Wyrok ten utrzymał w czwartek Sąd Apelacyjny.

d3lyaxr

Podziel się opinią

Share

d3lyaxr

d3lyaxr
Więcej tematów