Trwa ładowanie...
d17hnud
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
+6

Sąd przedłużył areszt podejrzanego o podłożenie bomby w autobusie we Wrocławiu

• Na kolejne trzy miesiące Sąd Okręgowy przedłużył areszt wobec Pawła R.
• 22-letni student podejrzany jest o podłożenie ładunku wybuchowego w autobusie
• Do zdarzenia doszło w maju tego roku we Wrocławiu
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sąd przedłużył areszt podejrzanego o podłożenie bomby w autobusie we Wrocławiu
(WP.PL, Fot: Marcin Gadomski)
d17hnud

Wrocławski sąd pozytywnie rozpatrzył wniosek o przedłużenie aresztu złożony przez prokuratura z Dolnośląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu. Mężczyzna pozostanie w areszcie do 20 listopada - poinformowała w komunikacie Prokuratura Krajowa.

O pierwszym, tymczasowym aresztowaniu Pawła R. na okres trzech miesięcy wrocławski sąd zdecydował pod koniec maja.

Prokuratura Krajowa postawiła mężczyźnie zarzut dotyczący przestępstw o charakterze terrorystycznym. Chodzi o usiłowanie zabójstwa wielu osób przy użyciu materiałów wybuchowych. Śledczy zarzucili R. również wymuszenie rozbójnicze. - Zgromadziliśmy dowody na to, że to podejrzany dzwonił 19 maja na numer alarmowy 112 i groził detonacją czterech bomb. Za rozbrojenie każdej z nich żądał po 30 kg złota - mówił wówczas prok. Robert Tomankiewicz, naczelnik Dolnośląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu, która prowadzi śledztwo w tej sprawie.

d17hnud

Pod koniec czerwca wrocławski sąd zdecydował, że R. trafi na czterotygodniową obserwację psychiatryczną. Wnioskowała o to prokuratura na podstawie wstępnego badania lekarzy psychiatrów.

Mężczyzna został zatrzymany 24 maja w Szprotawie (woj. lubuskie), gdzie mieszka jego rodzina. Jak podano, po postawieniu mu zarzutów związanych z podłożeniem ładunku wybuchowego w autobusie we Wrocławiu mężczyzna przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień.

R. to 22-letni student chemii Politechniki Wrocławskiej; wcześniej nie był notowany przez policję.

Niewielki ładunek eksplodował 19 maja na przystanku przy ul. Kościuszki we Wrocławiu. Wcześniej ładunek wyniósł z autobusu linii 145 jego kierowca. Lekko ranna została kobieta stojąca na przystanku. Substancja, która spowodowała wybuch, znajdowała się w metalowym pojemniku o pojemności około trzech litrów. W pojemniku były także metalowe śruby.

d17hnud

Przez sześć dni do poszukiwania sprawcy zamachu zostało skierowanych ponad 400 dodatkowych policjantów. Policja opublikowała m.in. portret pamięciowy podejrzanego oraz zapisy z monitoringu, na których widać, jak pozostawia ładunek wybuchowy w autobusie.

Pawłowi R. grozi dożywocie.

Podziel się opinią

Share

d17hnud

d17hnud
d17hnud
Więcej tematów