Trwa ładowanie...
d6v3brs

Sąd Okręgowy we Wrocławiu wykreślił z rejestru przestępców seksualnych sześciu mężczyzn. Także Tomasza Komendę

Wrocławski sąd wykreślił z rejestru gwałcicieli i pedofilów sześciu mężczyzn - każdego, kto się do niego o to zwrócił. Powód? Wnioski dotyczyły przestępstw popełnionych przed dniem wejścia w życie ustawy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sąd wykreśla skazanych z rejestru przestępców seksualnych
Sąd wykreśla skazanych z rejestru przestępców seksualnych (rps.ms.gov.pl)
d6v3brs

- W tych sprawach prawomocne rozstrzygnięcia zapadały przed dniem wejścia w życie ustawy. Dlatego sąd ocenił, że te osoby nie powinny być umieszczone w rejestrze. Co do tego nie było wątpliwości - tłumaczy w rozmowie z TVN24 Marek Poteralski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego we Wrocławiu.

Wśród osób, które złożyły do sądu wniosek o wykreslenie z rejestru przestępców seksualnych był także Tomasz Komenda. Mężczyzna spędził 18 lat w więzieniu za gwałt i zabójstwo 15-letniej Małgosi. Teraz prokuratura twierdzi, że jest niewinny obu tych przestępstw. Mężczyzna w połowie marca zostal warunkowo zwolniony z odbywania kary 25 lat więzienia.

d6v3brs

Z rozstrzygnięciami sądu nie zgodzili się prokuratorzy. W czterech z sześciu przypadków postanowienia o wykreśleniu z rejestru zostały zaskarżone. Dwa z zażaleń zostały już rozpoznane przez sąd apelacyjny, który utrzymał decyzje sądu pierwszej instancji w mocy.

Rejestr przestępców seksualnych jest dostępny w internecie od poczatku 2018 roku. Znajduje sie w nim kilkaset nazwisk przestępców. Jak tłumaczył resort sprawiedliwości rejestr powstał, by chronić przed sprawcami przestępstw seksualnych.

Źródło:tvn24.pl

d6v3brs

Podziel się opinią

Share
d6v3brs
d6v3brs