Trwa ładowanie...
d34hq7v

Sąd: Mateusz Morawiecki ma sprostować swoją wypowiedź

Premier ma sprostować swoją wypowiedź za słowa o tym, że rząd PO-PSL nie budował dróg i mostów - tak orzekł Sąd Apelacyjny w Warszawie. Pozew w tej sprawie złożyli politycy Platformy Obywatelskiej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sąd Apelacyjny orzekł, że Mateusz Morawiecki musi opublikować sprostowanie
Sąd Apelacyjny orzekł, że Mateusz Morawiecki musi opublikować sprostowanie (East News, Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER)
d34hq7v

Sędziowie argumentowali, że wypowiedź Mateusza Morawieckiego zawierała część porównawczą, która została zweryfikowana. Rozpatrujący odwołanie, po analizie dostarczonych materiałów uznali, że premier nie miał racji mówiąc o przepaści między wydatkami rządu PO-PSL, a inwestycjami rządu PiS w infrastrukturę lokalną.

Orzeczenie Sądu Apelacyjnego zobowiązuje premiera do opublikowania sprostowania w ciągu 48 godzin. Mają się one ukazać przed głównymi wydaniami wieczornych serwisów informacyjnych na antenie TVN oraz TVP Info. Mateusz Morawiecki ma w nim przyznać, że słowa, które wypowiedział w stosunku do poprzednich rządów są nieprawdziwe.

- Wyrok Sądu Apelacyjnego w Warszawie nie odpowiada naszej argumentacji. Nie możemy się z nim zgodzić, aczkolwiek przyjmujemy go do wiadomości. Wyrok będzie najpewniej wykonany - poinformował PAP pełnomocnik premiera, radca prawny Adrian Salus.

d34hq7v

W poniedziałek Sąd Okręgowy w Warszawie zdecydował o oddaleniu pozwu w trybie wyborczym. PO wnioskowała o ukaranie Morawieckiego. Sędzia słowa premiera nazwał "chwytem retorycznym".

"Nie było dróg ani mostów"

Chodzi o słowa z 15 września, które padły z ust premiera podczas spotkania z mieszkańcami Świebodzina. Morawiecki pytał jego uczestników m.in. o to, czy pamiętają "jak poprzednicy PiS mówili: budujmy mosty i drogi, a nie politykę". - Nie było ani dróg, ani mostów - skwitował premier.

- Charakteryzowali się biernością, a my musimy charakteryzować się pracowitością. Oni byli rządem pasywności, my jesteśmy rządem aktywności - przekonywał Morawiecki.

Zobacz także: Hofman do Szydło: czy premier głaszczący dzieci przekonuje cię?

- Kłamstwa, którymi operuje nie tylko premier Morawiecki i wszyscy politycy PiS zaangażowani w tę kampanię, przekraczają nie tylko granice dobrego smaku i przyzwoitości, ale w ogóle deformują rzeczywistość i historię - ripostował szef PO Grzegorz Schetyna.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d34hq7v

Podziel się opinią

Share

d34hq7v

d34hq7v
Więcej tematów