Trwa ładowanie...

Sąd aresztował kobietę podejrzaną o zabójstwo 1,5 miesięcznego syna

Sąd rejonowy w Olsztynie aresztował na trzy miesiące 29-letnią kobietę podejrzaną o zabójstwo 1,5 miesięcznego syna - podała Prokuratora Rejonowa Olsztyn-Południe. Chłopiec zmarł w szpitalu, do którego trafił z licznymi obrażeniami.

Share
Sąd aresztował kobietę podejrzaną o zabójstwo 1,5 miesięcznego syna
Źródło: WP, Fot: Konrad Żelazowski
daf2flb

W piątek w godzinach porannych do szpitala dziecięcego w Olsztynie przewieziono 1,5-miesięczne dziecko m.in. z urazem głowy. W nocy lekarz dyżurny powiadomił policję, że niemowlę zmarło. Policja zatrzymała rodziców dziecka: 29-letnią matkę oraz 32-letniego ojca.

Jak mówił Prokurator Rejonowy Prokuratury Olsztyn-Południe Daniel Brodowski, zgromadzony materiał pozwolił na przedstawienie matce zarzutu zabójstwa dziecka. Stało się to po przesłuchaniu świadków i uzyskaniu opinii biegłego z zakresu obrażeń. "Kobieta przesłuchiwana przez prokuratora nie przyznała się do winy, ale złożyła obszerne wyjaśnienia" - dodał. Grozi jej kara dożywotniego więzienia. Ojciec niemowlęcia został zwolniony do domu.

daf2flb

Prokuratura nie chce ujawniać szczegółów ani okoliczności tragedii. Podaje jedynie, że planowana jest sekcja zwłok dziecka, która przeprowadzona zostanie najprawdopodobniej w poniedziałek.

Według RMF, kobieta cierpiała na depresję poporodową. Lokalne media podały, że dziecko trafiło do szpitala z licznymi obrażeniami, miało m.in. pękniętą czaszkę, złamaną nogę i wewnętrzne krwotoki.

"Wiadomo, że w rodzinie tej nie była wszczęta procedura Niebieskiej Karty, nie było w przeszłości interwencji policji. Dzielnicowy nie miał sygnałów od sąsiadów, by coś złego działo się w rodzinie" - mówiła PAP Mariola Plichta z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

daf2flb

Podziel się opinią

Share
daf2flb
daf2flb
Więcej tematów