Trwa ładowanie...

Są szczegóły dot. lotów premiera Morawieckiego. Ponad 200 podróży i 330 spotkań

Centrum Informacyjne Rządu poinformowało, że Mateusz Morawiecki jako premier odbył w sumie ponad 200 lotów. "Uczestniczył tym samym w ponad 330 spotkaniach oficjalnych, wizytach i spotkaniach z mieszkańcami" - napisano. Podkreślono też różnicę między lotami Morawieckiego, a Kuchcińskiego i Tuska.

Share
Są szczegóły dot. lotów premiera Morawieckiego. Ponad 200 podróży i 330 spotkańŹródło: East News
d3l6ujt

Po aferze dotyczącej lotów marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego, Centrum Informacyjne Rządu informuje o szczegółach ws. lotów Mateusza Morawieckiego. Przedstawiciele Kancelarii Premiera podkreślają, że zarzuty opinii publicznej wobec Marka Kuchcińskiego i Donalda Tuska dotyczyły tego, że pierwszy zbyt często podróżował do Rzeszowa, a drugi do Gdańska.

Jak podkreśliło CIR, w przypadku premiera Morawieckiego trudno doszukać się takiej powtarzalności, ponieważ loty Mateusza Morawieckiego obejmują praktycznie całą Polskę, a spotkać premiera w ciągu ostatnich 20. miesięcy można było w każdym województwie.

"Najważniejsze dla dobra państwa nie jest to, ile lotów dany polityk odbywa, ale jaki jest ich cel i z czego wynika intensywność odwiedzania kolejnych miejsc w Polsce" - podkreśliło CIR cytowane przez Polskie Radio.

d3l6ujt

CIR zaznaczył, że Mateusz Morawiecki w trakcie 20 miesięcy pełnienia urzędu szefa rządu odbył setki spotkań, a "prawie co szóste takie wydarzenie miało miejsce poza granicami naszego kraju - zarówno na forum europejskim, jak i w formacie multilateralnych i bilateralnych spotkań międzynarodowych".

Zobacz także: Prowadził pod wpływem alkoholu. Kamil Durczok przeprasza

Wizyty premiera na Pomorzu. "Jest właścicielem domu w Dębkach"

"W mediach przetoczyła się także dyskusja na temat częstej obecności premiera w Krakowie - każdego 18. dnia miesiąca, upamiętniające śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Premier Morawiecki reprezentuje podczas uroczystości na Wawelu Radę Ministrów" - poinformowało CIR.

Jak wyjaśniono, oprócz wizyt na Wawelu, premier Morawiecki przy okazji większości takich wizyt w Małopolsce, odbył serię spotkań oficjalnych, m.in. odwiedził Krakowski Park Technologiczny, spotkał się z żołnierzami na lotnisku Kraków-Balice czy uczestniczył w wigilii dla seniorów Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Myślenicach.

d3l6ujt

Centrum Informacyjne Rządu odniosło się także do doniesień mediów o lotach premiera do Gdańska. W komunikacie wyliczono więc: "Mateusz Morawiecki w ostatnich miesiącach brał tam udział m.in. w pikniku z okazji wprowadzenia 500+ na każde dziecko w gminie Szemud, II Forum Wizja Rozwoju czy uroczystościach organizowanych z okazji 30. rocznicy 4 czerwca. Premier jest także właścicielem domu w Dębkach, co powoduje, że w niektórych przypadkach po wykonaniu obowiązków służbowych na Pomorzu w okresie letnim, spędza tam czas".

"Bez rodziny na pokładzie". Będą nowe przepisy?

W piątek szef KPRM Michał Dworczyk zaprezentował nowy projekt ustawy o organizacji lotów VIP-ów. Podkreślił, że dotąd sprawy te nie były wystarczająco uregulowane w prawie, a rząd chce to zmienić. - Projekt ustawy zawiera zasady organizacji i zabezpieczenia lotów, określenie, kto może przebywać na pokładzie, rodzaje lotów realizowanych z najważniejszymi osobami w państwie oraz zasady funkcjonowania centralnego rejestru lotów - powiedział szef kancelarii premiera Mateusza Morawieckiego.

Projekt ustawy został przekazany klubom parlamentarnym. - Czekamy na ich uwagi i opinie - podkreślił Dworczyk.

Źródło: Polskie Radio

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3l6ujt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3l6ujt
d3l6ujt
Więcej tematów