Trwa ładowanie...

Są nowe taśmy ws. Amber Gold. "Wiadomości" zestawiły jedną z wypowiedzi ze słowami Tuska

Pojawiły się nowe stenogramy dotyczące afery Amber Gold. Na jednej z nich słychać Katarzynę P. w rozmowie z bratem, który mówi o firmie LOT, że ta niedługo upadnie. "Wiadomości" zestawiły te słowa z późniejszą wypowiedzią Donalda Tuska.

Są nowe taśmy ws. Amber Gold. "Wiadomości" zestawiły jedną z wypowiedzi ze słowami TuskaŹródło: Wiadomości TVP
daqoemg
daqoemg

Portal wPolityce.pl opublikował w niedzielę kilka fragmentów stenogramów z nagranych rozmów Marcina P., które w poniedziałkowym wydaniu ujawni "wSieci".

"Wiadomości" TVP skupiły się na fragmencie rozmowy dotyczącej LOT-u między Katarzyną P., żoną Marcina P., szefa spółki Amber Gold z jej bratem Andrzejem J.

To opublikowany fragment:

daqoemg

Andrzej J.: No co tam, no jak tam?

Katarzyna P.: No co ma być, no dobrze no, no wiesz na co dzień, to raczej nie jest codzienna sytuacja, ale…

AJ: Ch… tam, może się kur… odczepia wreszcie…

KP: Nie no, mam taką nadzieję no, powiem tak…

AJ: Kur… myślę, że… ja mam kolegę wiesz co, tutaj całego szefa w PG nie, tutaj w Gdańsku

KP: Ale wiesz co, to ja ci powiem Andrzej, że ja się nie chcę w żadnych kolegów bawić.

daqoemg

AJ: Nie, ale słuchaj, ci mówię słuchaj, bo on jest tutaj cały naczelnik… (…)

KP: Bez szczegółów rozmawiamy, tak?

AJ: No, ale wiesz co on mi powiedział? Że wystarczyłby jeszcze miesiąc (…) żeby LOT upadł- kumasz? (…) dosłownie miesiąc i ten kur… Eurolot i te rozumiesz wszystko, by nie dali rady - kumasz? Miesiąc, jeszcze miesiąc i to oni musieliby…

KP: Ale uwierz mi, że prędzej czy później tak będzie, bo to jest zepsuta instytucja, niemądrzy ludzie, nie potrafią prowadzić interesu - do dupy, do niczego się nie nadają i nikt ich nie ruszy. Jeśli ktoś od dziesięciu lat nie prosperuje tak, jak powinien, to nic się nie zmieni w miesiąc. Oni upadną, tylko kwestia czasu…

daqoemg

- Tu słyszymy na tych taśmach potężne nadzieje i głośno wypowiedziane słowa, że gdyby jeszcze kilka tygodni, gdyby jeszcze trochę to LOT doprowadzono by do bankructwa, a ten rynek zostałby przejęty przez OLT Express, czyli spółkę-córkę Amber Gold - mówił w materiale TVP Michał Karnowski z "wSieci".

"Wiadomości" zestawiły słowa brata Katarzyny P. dotyczące możliwego upadku LOT-u ze słowami ówczesnego premiera Donalda Tuska z 13 stycznia 2013 roku.

- Najwyższy czas, żeby zerwać z doktryną, że LOT jest firma, którą należy ratować za wszelką cenę, niezależnie od realiów, tylko dlatego, że nazywa się LOT i ma piękną tradycję - przypomniano słowa szefa rządu.

Afera Amber Gold

Spółka Amber Gold powstała na początku 2009 roku i miała inwestować w złoto i inne kruszce. Klientów kusiła wysokim oprocentowaniem inwestycji. 13 sierpnia 2012 roku ogłosiła likwidację. Tysiącom swoich klientów nie wypłaciła powierzonych jej pieniędzy i odsetek od nich. Według ustaleń, w latach 2009-2012 w ramach tzw. piramidy finansowej firma oszukała w sumie niemal 19 tys. swoich klientów, doprowadzając do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w wysokości prawie 851 mln zł.

daqoemg

O sytuacji spółki Amber Gold zrobiło się głośno w lipcu 2012 r., kiedy linie OLT Express zaczęły mieć kłopoty finansowe - zawieszono wówczas wszystkie rejsy regularne przewoźnika, a następnie spółka poinformowała, że wycofuje się z inwestycji w linie lotnicze.

Sprawę bada m.in. sejmowa komisja śledcza ds. Amber Gold. W mijającym tygodniu komisja przesłuchała Michała Tuska.

- Obaj z ojcem wiedzieliśmy, że Amber Gold, mówiąc kolokwialnie, to lipa – powiedział syn byłego premiera.

Źródło: wPolityce.pl, "Wiadomości" TVP, PAP

daqoemg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
daqoemg
Więcej tematów