Trwa ładowanie...

Szok w sklepie. Trefny towar przyjechał, gdy w środku byli celnicy

Funkcjonariusze lubelskiej Służby Celno-Skarbowej zabezpieczyli w Hrubieszowie ponad 1,6 tys. sztuk podrabianej odzieży i galanterii. Właścicielowi sklepu grozi kara pozbawienia wolności od sześciu miesięcy do pięciu lat.

Kontrola w sklepie z podrabianym towaremKontrola w sklepie z podrabianym towaremŹródło: Licencjodawca, fot: Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
d3tutl7
d3tutl7

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Lublina ustalili, że w sklepie w Hrubieszowie sprzedawane są - jako markowe - towary nielegalnie opatrzone znakami towarowymi należącymi do znanych światowych firm.

Podczas prowadzonej kontroli funkcjonariusze zabezpieczyli m.in. odzież, obuwie i torebki. Ich niska cena oraz jakość wykonania - znacząco odbiegająca od standardów towarów oryginalnych - wskazywały, że są to podróbki.

Akurat trwała inspekcja

- W czasie, gdy funkcjonariusze sprawdzali półki i zaplecze sklepowe, do sklepu dojechały paczki dostarczone przez firmy przewozowe. Jak się okazało, w paczkach także znajdowały się towary, które jedynie udawały markowe. Zgodnie z obowiązującymi przepisami funkcjonariusze lubelskiej Służby Celno-Skarbowej zatrzymali całą partię podróbek - w sumie ponad 1,6 tys. sztuk. Gdyby towar był oryginalny, jego wartość rynkowa wyniosłaby około pół miliona złotych - relacjonuje Michał Deruś, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Lublinie.

d3tutl7

Okoliczności sprawy wyjaśniane są przez komórkę dochodzeniowo-śledczą Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3tutl7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3tutl7
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj