Pijana spała za kierownicą. W foteliku 6-miesięczne dziecko
Gdańscy policjanci zatrzymali 36-letnią kobietę, która miała pod opieką swoje 6-miesięczne dziecko. Kobieta miała prawie trzy promile i spała w samochodzie. Dzięki reakcji zgłaszających, którzy zaalarmowali służby, dziecko szybko trafiło pod opiekę, a kobieta usłyszała zarzuty i odpowie teraz przed sądem.
Policjanci z Gdańska odebrali zgłoszenie, że w samochodzie przy ul. Kartuskiej siedzi pijana kobieta, która ma pod opieką kilkumiesięczne dziecko. O zdarzeniu mundurowych zaalarmowała osoba, która zauważyła śpiącą za kierownicą hondy kobietę. Gdy zbliżyła się do samochodu, okazało się, że na tylnym siedzeniu w foteliku znajduje się kilkumiesięczne dziecko. Zgłaszająca zadzwoniła pod numer alarmowy 112 i uniemożliwiła kobiecie odjechanie.
Na miejsce przyjechali ratownicy medyczni oraz kryminalni. Gdy 6-miesięczny chłopiec był już bezpieczny, policjanci ustalili tożsamość kobiety i sprawdzili jej trzeźwość.
– Badanie alkomatem wykazało, że 36-latka z Gdańska ma prawie trzy promile alkoholu w organizmie. Kobieta została zatrzymana i trafiła do policyjnego aresztu. Oficer dyżurny powiadomił o interwencji sąd rodzinny – przekazała policja.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Zobacz też: Incydent nad Bałtykiem. Moment przechwycenia rosyjskich maszyn
Chłopcem zaopiekowali się policjanci z Referatu Interwencyjnego i przewieźli go do Ośrodka Interwencji Kryzysowej, gdzie został nakarmiony i przebrany. Po badaniach lekarskich dziecko zostało umieszczone w jednym z ośrodków pieczy zastępczej.
Matka niemowlęcia po wytrzeźwieniu została przesłuchana i usłyszała zarzuty narażenia na niebezpieczeństwo swojego dziecka oraz kierowania po alkoholu. 36-latka została objęta policyjnym dozorem. Policjanci zatrzymali kobiecie też prawo jazdy oraz wszczęli procedurę "Niebieskiej Karty".
Dzięki właściwej i natychmiastowej reakcji mieszkanek Gdańska 6-miesięczny chłopczyk trafił pod fachową opiekę, a jego 36-letnia matka odpowie teraz przed sądem.
Za narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu osoby, nad którą ma się obowiązek opieki, grozi do pięciu lat pozbawienia wolności. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara trzech lat więzienia, utrata prawa jazdy, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.
Źródło: Info112.pl