Trwa ładowanie...

Rzucił plecak i zaczął grać. Zaczarował Lotnisko Chopina

Pasażerowie oniemieli. Wielu chwyciło za telefony. Były zdjęcia, nagrywanie filmów. Młody chłopak zwyczajnie podszedł do instrumentu, rzucił plecak, usiadł i zagrał. Ale zrobił to tak, że nie brakowało wzruszeń.

Rzucił plecak i zaczął grać. Zaczarował Lotnisko ChopinaŹródło: WP.PL
d1f1wdo
d1f1wdo

Nazwa zobowiązuje. Na Lotnisku Chopina fortepian postawiono w 2015 roku. Założenie było takie, że kącik ten ma promować muzykę klasyczną, a w szczególności dzieła Chopina. Od początku miał być dostępny dla każdego i tak też jest. Kto tylko ma ochotę, może zagrać, co tylko mu w duszy gra. Co prawda często bywają to dzieci, które brzdąkając trzy po trzy, powodują, że pasażerów bolą uszy, ale z drugiej strony, maluchy mają przynajmniej trochę zabawy, a rodzice spokoju. Czasami jednak zdarza się cos nieoczekiwanego. I właśnie miało to miejsce tym razem.

Młody chłopak postanowił uprzyjemnić innym ten czas oczekiwania. Innym, ale i zapewne sobie. Po wyborze i sposobie wykonywania utworów, od razu widać i słychać, że gra sprawia mu niezwykłą przyjemność.

Mikołaj Raczyński od wielu lat gra dla siebie. Po niezwykłym koncercie zdradził nam, że uczył się gry na fortepianie dawno temu, jako dziecko, ale od wielu lat zasiada do instrumentu bez jakiegokolwiek edukacyjnego wsparcia. Jak sam mówi, od 10, 15 lat jest samoukiem.

d1f1wdo

Dla wielu zarówno profesjonalnych pianistów, jak i amatorów grających z miłości do muzyki, każda wolna chwila, czy możliwość wykonania utworu na koncertowym fortepianie, jest warta wykorzystania.

Mikołajowi chciano nawet zapłacić za jego piękne granie. Jednak chłopak poczuł się zakłopotany i podkreślał, że jest po prostu zwykłym pasażerem. Co jak co, ale "zwykłym" nazwać go nie można!

Zobacz też: Z zawodu pianista, a w wolnym czasie wirtualny pilot

Jak kupować taniej? Odpowiedź znajdziesz na Empik wyprzedaże.

d1f1wdo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1f1wdo
Więcej tematów