Trwa ładowanie...

Rzepliński ostro o Jakim: to laik; jest nikim

Pan Jaki nie ma żadnej, żadnej, żadnej kompetencji do oceniania jakości sądownictwa w Polsce - tak b. prezes Trybunału Konstytucyjnego Andrzej Rzepliński skomentował słowa wiceministra sprawiedliwości o niezbędnej wymianie kadr w sądownictwie.

Share
Rzepliński ostro o Jakim: to laik; jest nikimŹródło: PAP, fot: Grzegorz Michałowski
d43rbou

Rzepliński pytany był w programie "Graffitti" na antenie Polsat News o słowa Patryka Jakiego dotyczące projektu ustawy o Sądzie Najwyższym. - Z tego punktu widzenia (Jaki) jest nikim. Jest laikiem, który otrzymał nieproporcjonalną władzę i licencję na gadanie, czego rzewnie zapragnie na każdy temat, na który sie wypowiada.

W czwartek wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki odniósł się do projektu ustawy PiS dotyczącego Sądu Najwyższego. - Nie da się zmienić polskiego sądownictwa bez wymiany kadr, które za jakość tego sądownictwa od lat odpowiadają - mówił wiceminister.

Projekt zakłada trzy nowe Izby SN, modyfikacje w powoływaniu sędziów SN i umożliwienie przeniesienia obecnych sędziów SN w stan spoczynku.

W środę Sejm uchwalił nowelizacje ustaw: o Krajowej radzie Sądownictwa oraz o ustroju sądów powszechnych. Również w środę - wieczorem - w Sejmie został złożony projekt posłów PiS ustawy o Sądzie Najwyższym.

d43rbou
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d43rbou
d43rbou
Więcej tematów