Trwa ładowanie...
d1dvf9b
d1dvf9b

Rzecznik wrzucił selfie na oficjalne konto Episkopatu

Rzecznik Episkopatu ks. dr Paweł Rytel-Andrianik opublikował na Twitterze robione sobie własnoręcznie zdjęcie, tzw. selfie. "A Ty? Zrobiłeś już selfie"? - to pytanie zadaje na Twitterze oficjalny serwis Jasnej Góry. Z konta Episkopatu wysłano wiadomość: "Młodzież pozdrawia, czeka na pielgrzymów i pomaga zrobić selfie". O co chodzi?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1dvf9b

Na stronie koronamaryi.pl, na którą odsyła link z jasnagora.pl wyjaśniono, że inicjatywa dotyczy budowy częstochowskiego wizerunku Maryi ze zdjęć przesłanych przez internet.

"Pragniemy przez to wyrazić, że chcemy być Obliczem Maryi. Nadsyłanie zdjęć połączone jest ze składaniem duchowych darów dla Matki Bożej - bo tylko nasze starania o przemianę życia według Ewangelii mogą być prawdziwym diamentem w Koronie Maryi" - wyjaśnia strona, dodając także cytat ze św. Pawła: "Wy jesteście naszym listem, pisanym w sercach naszych, listem, który znają i czytają wszyscy ludzie".

Swoje zdjęcie będzie można znaleźć w wizerunku Maryi po 26 sierpnia na stronie mozaika.koronamaryi.pl (podany link jest na razie pusty). Wizerunek Maryi ze zdjęć przesłanych przez internautów ma zostać również umieszczony na jasnogórskich wałach podczas uroczystości święta Matki Bożej Częstochowskiej 26 sierpnia.

d1dvf9b

Nie wszyscy internauci zrozumieli intencje pomysłodawców akcji, która odbywa się w sezonie pielgrzymek. "Mimo całej sympatii dla ewangelizacji przez media społecznościowe to jednak akcji #SelfieDlaMaryi nie rozumiem" - tak skomentował to użytkownik konta Kapibara.

Jak poinformował serwis jasnagora.pl, do 3 sierpnia przesłano 23394 zdjęcia.

d1dvf9b

Podziel się opinią

Share
d1dvf9b
d1dvf9b
Więcej tematów