Trwa ładowanie...
d2juprn

Rzecznik rządu po decyzji KE. "Nie godzimy się na żadne szantaże"

Jest pierwszy komentarz rzecznika polskiego rządu po ogłoszeniu decyzji Komisji Europejskiej. Rafał Bochenek stwierdził, że wiceszef KE Frans Timmermans formułuje krytykę krzywdzącą dla Polski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rzecznik rządu po decyzji KE. "Nie godzimy się na żadne szantaże"
(PAP, Fot: Jakub Kamiński)
d2juprn

- Nie godzimy się na żadne szantaże ze strony urzędników UE, zwłaszcza szantaże, które nie są oparte na faktach. Wszelkie ustawy przygotowywane przez polski parlament są zgodne z polską konstytucją i zasadami demokratycznymi - powiedział.

Kobiety protestują przed siedzibą PiS

- Ubolewamy nad tym, że pan Timmermans, nie znając projektów ustaw i przepisów polskiego prawa, formułuje krzywdzącą krytykę wobec Polski - dodał.

d2juprn

Jak zaznaczył Timmermans, KE zaleca, aby polskie władze rozwiązały wszystkie zidentyfikowane przez komisarzy problemy w sprawie sądownictwa w ciągu miesiąca.

Komisja Europejska daje Polsce miesiąc

Na środowej konferencji prasowej w Brukseli wiceszef KE Frans Timmermans stwierdził, że podpisanie przez prezydenta Andrzeja Dudę ustawy dot. sądów powszechnych uzasadnia - w momencie jej publikacji - rozpoczęcie procedury o naruszenie praworządności.

W swoim oświadczeniu, Komisja Europejska napisała, że "kolegium komisarzy prześle wezwanie do usunięcia uchybienia natychmiast po tym, jak ustawa – Prawo o ustroju sądów powszechnych - zostanie opublikowana"

d2juprn

Podziel się opinią

Share
d2juprn
d2juprn
Więcej tematów