Trwa ładowanie...
d17bvwy

Rzecznik prezydenta Błażej Spychalski komentuje słowa Michała Dworczyka. Znów spór o wizytę w Katyniu?

- Pan Dworczyk musi się jeszcze wiele nauczyć - tak rzecznik prezydenta Błażej Spychalski odniósł się do słów szefa kancelarii premiera Michała Dworczyka, który stwierdził, że nic mu nie wiadomo na temat wyjazdu prezydenta Andrzeja Dudy na uroczystości rocznicowe do Katynia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Błażej Spychalski,  rzecznik prezydenta, odniósł się do słów Michała Dworczyka, szefa KPRM
Błażej Spychalski, rzecznik prezydenta, odniósł się do słów Michała Dworczyka, szefa KPRM (PAP, Fot: Leszek Szymański)
d17bvwy

- Prezydentowi zależy, by godnie uczcić 80. rocznicę mordu katyńskiego - stwierdził rzecznik prezydenta Błażej Spychalski. - Dzisiaj brane są pod uwagę różne scenariusze, dlatego pan prezydent już kilka tygodni temu wyraził oczekiwanie wobec premiera i rządu, aby podjąć działania celem godnego przygotowania uroczystości w 80. rocznicę zbrodni katyńskiej - dodał Spychalski.

Zobacz także: 10. rocznica katastrofy smoleńskiej. "Premier Mateusz Morawiecki chce lecieć do Rosji"

- Te rozmowy trwają. W najbliższych dniach dojdzie do spotkania szefa polskiej dyplomacji Jacka Czaputowicza z szefem MSZ Rosji Siergiejem Ławrowem - wyjawił Spychalski.

d17bvwy

Prezydent będzie towarzyszył premierowi w Rosji? Cięta riposta rzecznika Andrzeja Dudy

- Premier Mateusz Morawiecki 10 kwietnia chce być i w Smoleńsku, i w Katyniu. W tej chwili kancelaria analizuje możliwości przygotowania takiego wyjazdu – poinformował wcześniej na antenie RMF FM szef KPRM Michał Dworczyk. Pytany, czy do Smoleńska chciałby polecieć także prezydent Andrzej Duda odparł, że nic mu na ten temat nie wiadomo.

Błażej Spychalski pytany o słowa Michała Dworczyka

Rzecznik prezydenta pytany o słowa Michała Dworczyka, który - według obecnej na konferencji dziennikarki - miał powiedzieć, że prezydent może towarzyszyć premierowi, odpowiedział: - Pan Dworczyk musi się jeszcze wiele nauczyć.

d17bvwy

Zobacz także: Katastrofa smoleńska. Jarosław Kaczyński i Mateusz Morawiecki uczcili pamięć ofiar

- Jesteśmy przed Pałacem Prezydenckim. Jest to jeden z najważniejszych, jeśli nie najważniejszy budynek w naszym kraju. Jest to siedziba prezydenta RP. Odpowiedzialność za słowa w tym miejscu są inne niż u ministra Dworczyka - dodał, dopytywany co znaczą jego słowa.

Spychalski pytany, czy jest brana pod uwagę taka opcja, że to prezydent Andrzej Duda będzie przewodniczył polskiej delegacji, stwierdził "brane są pod uwagę różne scenariusze". - Panu prezydentowi zależy przede wszystkim na tym, by mord katyński został uczczony w sposób godny - zapewnił rzecznik prezydenta.

d17bvwy

Podziel się opinią

Share
d17bvwy
d17bvwy
Więcej tematów