Trwa ładowanie...
d2kle7x

Rzecznik brytyjskiej premier: spotkanie z Kaczyńskim odwołane

Spotkanie brytyjskiej premier Theresy May z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim, które miało się odbyć po południu w Londynie, zostało odwołane - poinformował przedstawiciel biura prasowego Downing Street. Do spotkania miało dojść o godzinie 16:30 przy Downing Street, w siedzibie premier. Jak poinformowała rzecznik PiS Beata Mazurek, Jarosław Kaczyński jest bezpieczny.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rzecznik brytyjskiej premier: spotkanie z Kaczyńskim odwołane
(PAP/EPA, Fot: Andy Rain)
d2kle7x

- Spotkanie brytyjskiej premier Theresy May z prezesem Prawa i Sprawiedliwości Jarosławem Kaczyńskim w Londynie być może odbędzie się w czwartek; lider PiS zostaje w Londynie - powiedział szef klubu PiS Ryszard Terlecki.

Jak poinformował rzecznik szefowej rządu w związku z zajściami w Londynie, w sprawie których policja prowadzi "pełne dochodzenie antyterrorystyczne", szefowa rządu będzie przewodniczyła posiedzeniu sztabu antykryzysowego COBRA (Cabinet Office Briefing Rooms).

Wcześniej rzecznik brytyjskiej premier mówił, że wśród tematów, które miały zostać poruszone podczas spotkania May-Kaczyński były m.in. przyszłe negocjacje dot. wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, dwustronne relacje pomiędzy oboma krajami, a także kwestie bezpieczeństwa europejskiego i współpracy w ramach NATO.

Tuż przed planowanym spotkaniem w pobliżu gmachu parlamentu w centrum Londynu napastnik zaatakował nożem policjanta. W innym miejscu - na moście Westminsterskim - policja została wezwana z powodu incydentu z użyciem broni palnej. Na miejsce skierowano oddziały policji. Na wniosek policji, zamknięto pobliską stację metra Westminster.

d2kle7x

Podziel się opinią

Share
d2kle7x
d2kle7x
Więcej tematów