Trwa ładowanie...

Rzeczniczka PiS o prezydenckim projekcie ustaw: nas kosmetyka nie interesuje

Nie wykluczamy poprawek do prezydenckich projektów ustaw o KRS i SN - powiedziała w TVP Info rzeczniczka PiS Beata Mazurek. Jej zdaniem porozumienie z prezydentem zostanie jednak zawarte, bowiem PiS dalej chce jak najszybciej zreformować sądy.

Rzeczniczka PiS o prezydenckim projekcie ustaw: nas kosmetyka nie interesujeŹródło: Agencja Gazeta
d4jqsu9

- Nas kosmetyka nie interesuje - chcemy zmian strukturalnych i kadrowych, bo bez zmian kadrowych uważamy, że ta reforma nie przyniesie oczekiwanego nie tylko przez nas, ale przede wszystkim przez Polaków, którzy mają styczność z wymiarem sprawiedliwości, skutku - mówiła Mazurek na antenie TVP Info. Dodała, że "chcieliśmy i chcemy gruntownej reformy wymiaru sprawiedliwości, która skutecznie wyeliminowałaby nieprawidłowości i spowodowałaby, że wymiar sprawiedliwości byłby pozytywnie oceniany przez Polaków".

- Tak naprawdę czekamy też na to, co zobaczymy jutro, bodzisiaj poznaliśmy kilka aspektów tych ustaw, o których mówił pan prezydent, ale nie znamy szczegółów. Chociażby nie wiemy, jakie kryteria będą decydowały o tym, że pan prezydent zdecyduje się na to, by niektórym sędziom, którzy ukończyli 65. lat, dać możliwość dalszego orzekania czy też nie - dodała Mazurek. W jej ocenie "propozycje, które zostały dzisiaj przedłożone, otwierają drogę do dyskusji".

- Mamy przekonanie, że porozumienie między nami a panem prezydentem zostanie osiągnięte, bo tutaj nie chodzi o to, kto będzie bardziej zadowolony - czy my, czy pan prezydent - tu chodzi o to, żeby znaleźć taki kompromis, który skutecznie zapewni to, o czym mówiliśmy w kampanii wyborczej - przypomniała rzeczniczka PiS. - Nie wykluczamy przedłożenia poprawek. Dzisiaj za wcześnie jest mówić, czy będziemy mówić o poprawkach, ani jakich, ponieważ nie znamy całości projektów ustaw - ani jednej, ani drugiej - zapowiedziała.

d4jqsu9

- Wszystko zależy od tego, jaką decyzję podejmie Marszałek, prezydium Sejmu - dodała. Według niej, "jeżeli już ta decyzja zapadnie, a projekty zostaną skierowane do pierwszego czytania (...), to z całą pewnością żadnych przestojów w procedowaniu nad tymi ustawami nie będzie". - Nam, bowiem zależy na czasie. Zależy nam na tym, aby ta reforma była przeprowadzona jak najszybciej - zapewniła.

Zobacz też:

d4jqsu9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4jqsu9
Więcej tematów