Trwa ładowanie...

Rzadkie znalezisko w bibliotece. Nagroda dla pracownicy

Bibliotekarka z Ciechanowa znalazła pomiędzy kartkami jednego z Harlequinów kopertę, której zawartością było 8 tys. złotych. Historia, podobnie jak w większości książek z tego gatunku, zakończyła się happy endem, a pieniądze wróciły do właścicielki.

Share
Rzadkie znalezisko w bibliotece. Nagroda dla pracownicy
Źródło: Shutterstock.com, Fot: Ditty_about_summer
d21n9m1

Nietypowe znalezisko trafiło w ręce pani Małgorzaty gdy porządkowała książki na półkach. Osobliwa zakładka tkwiła między kartkami popularnego romansu Diany Palmer „Do dwóch razy sztuka”. Bibliotekarka nie mogła sprawdzić, kto ostatnio wypożyczył książkę, gdyż ciechanowska biblioteka pracuje w systemie kopertkowym. Postanowiła więc zawiadomić policję i wywiesić w bibliotece kartkę ze stosowną informacją.

Po kilku tygodniach po pieniądze zgłosiła się starsza kobieta, która szczegółowo opisała zgubę - zarówno samą kopertę, jak i nominały banknotów.

d21n9m1

- Właścicielką okazała się stała czytelniczka biblioteki, która bardzo często wypożycza książki. Od czasu znalezienia pieniędzy była u nas kilkakrotnie, ale dopiero teraz przeczytała kartkę - powiedziała pani Małgorzata.

Jak informuje "Lustro Biblioteki”, uczciwość bibliotekarki została nagrodzona przez przełożonych, którzy przyznali jej podwyżkę.

Źródło: gazeta.pl

Zobacz także: Tinder wprowadza ograniczenia dla mężczyzn

d21n9m1

Podziel się opinią

Share
d21n9m1
d21n9m1
Więcej tematów