Trwa ładowanie...

Rząd zrywa negocjacje z Francuzami ws. Caracali

• Ministerstwo Rozwoju zerwało negocjacje offsetowe z Airbus Helicopters
• Dotyczyły one zakupu dla polskiej armii śmigłowców Caracal
• Jak podano, "kontrahent nie przedstawił oferty offsetowej zabezpieczającej w należyty sposób interes ekonomiczny i bezpieczeństwo państwa polskiego"
• MR: strona polska wykazała pełną otwartość podczas negocjacji
• Wysokość kontraktu to około 13,5 mld zł

Share
Rząd zrywa negocjacje z Francuzami ws. Caracali
Źródło: Wikipedia
d21guua

Polska uznaje za zakończone negocjacje umowy offsetowej z Airbus Helicopters ws. kontraktu na zakup śmigłowców Caracal - poinformowało MR. Jak podano, kontrahent nie przedstawił oferty offsetowej zabezpieczającej w należyty sposób interes ekonomiczny i bezpieczeństwo państwa polskiego.

"Rozbieżności w stanowiskach negocjacyjnych obu stron uniemożliwiają osiągnięcie kompromisu, w związku z czym dalsze prowadzenie rozmów jest bezprzedmiotowe" - głosi oświadczenie ministerstwa rozwoju, przesłane we wtorek wieczorem PAP.

d21guua

"Wysokość kontraktu to ok 13,5 mld zł. Co najmniej tyle samo powinna wynieść wartość zobowiązań offsetowych spełniających cele określone w ustawie offsetowej" - podkreślono w komunikacie.

"W trakcie trwających od roku negocjacji, strona polska wykazała pełną otwartość i gotowość do wypracowania rozwiązań możliwych do zaakceptowania przez obie strony. Dla polskiego rządu absolutnym priorytetem jest zagwarantowanie bezpieczeństwa państwa i zapewnienie warunków do rozwoju polskiego przemysłu obronnego" - głosi oświadczenie.

Jak przypomniano, negocjacje umowy offsetowej rozpoczęły się 30 września 2015 r. po rozstrzygnięciu przez Ministerstwo Obrony Narodowej przetargu na dostawę śmigłowców wielozadaniowych dla polskiej armii.

d21guua

Podziel się opinią

Share
d21guua
d21guua
Więcej tematów