Trwa ładowanie...

Rząd znosi zakaz przebywania na granicy polsko-białoruskiej. Jest data

- 1 lipca przestanie obowiązywać rozporządzenie o czasowym zakazie przebywania w 183 miejscowościach na obszarze przygranicznym województw podlaskiego i lubelskiego - poinformował w czwartek szef MSWiA Mariusz Kamiński. Dodał, że zakaz nadal będzie obowiązywał jedynie w odległości 200 metrów od granicy.

Rząd znosi zakaz przebywania na granicy polsko-białoruskiej. Jest data Rząd znosi zakaz przebywania na granicy polsko-białoruskiej. Jest data Źródło: East News, fot: Jakub Kaminski
d47pxjt

Przypomnijmy. Na terenach województw podlaskiego i lubelskiego przylegających do granicy z Białorusią od 2 września do końca listopada ubiegłego roku, ze względu na kryzys migracyjny, obowiązywał stan wyjątkowy. Zakaz przebywania został wprowadzony 1 grudnia 2021 roku.

O końcu obowiązywania restrykcji Mariusz Kamiński poinformował w mediach społecznościowych.

Zakaz przebywania na granicy polsko-białoruskiej

Zakaz początkowo został wprowadzony do 1 marca, czyli na trzy miesiące, a następnie został przedłużony do 30 czerwca. To właśnie wtedy przewidziane jest zakończenie budowy zapory na granicy polsko-białoruskiej.

d47pxjt

Budowa bariery, która stanie na 186 kilometrach granicy Polski z Białorusią, ruszyła 25 stycznia. Do tej pory wykonano ponad 130 kilometrów zapory fizycznej. Rzeczniczka Straży Granicznej por. Anna Michalska poinformowała we wtorek, że odbiory pierwszych odcinków już się rozpoczęły.

Wprowadzenie tego zakazu w strefie nadgranicznej umożliwiła nowelizacja ustawy o ochronie granicy państwowej. Z tego zakazu wyłączeni są m.in. mieszkańcy i osoby prowadzące tam działalność gospodarczą.

Przeczytaj też:

d47pxjt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

d47pxjt
Więcej tematów