Trwa ładowanie...
d4i7xjz
d4i7xjz

"Rząd powinien podziękować hakerom"

Minister Boni przeprasza za brak konsultacji w sprawie ACTA, minister Zdrojewski mówi, że konsultacje były. To jak jest? Czy rząd poczuwa się do jakiejkolwiek odpowiedzialności za obecny chaos, czy ktoś popełnił błędy i czy rząd ma za co przepraszać?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d4i7xjz

- Zabrakło prostej informacji na czym polega ACTA - przyznaje Małgorzata Kidawa-Błońska (PO). - Może to błąd dziennikarzy... - dodaje posłanka. To minister Boni przeprasza za nic? - Minister Boni przeprasza, bo jest kulturalny, a ludzie kulturalni często przepraszają na wyrost - mówi Kidawa-Błońska.

Eugeniusz Kłopotek (PSL) nie ma problemu z nazwaniem rzeczy po imieniu. - Rząd popełnił błąd, mógł wcześniej rozmawiać o ACTA ze społeczeństwem, ale uważam, że dobrze się stało, że parafowano tę umowę - mówi.

Opozycja ma inne zdanie. - Rząd mógł opóźnić podpisanie tego porozumienia, a tak jest arogancki wobec Polaków, mam nadzieję, że sejm sprzeciwi się tej umowie - mówi Tomasz Kamiński (SLD).

d4i7xjz

Czy w obecnej sytuacji, po podpisaniu porozumienia ACTA, można obawiać się wzmożonych ataków hakerów? Patrząc na rozbawionego posła Kłopotka, chyba nie. - Rząd powinien podziękować hakerom, obnażyli słabość państwa. Ale to co robią jest niezłą zabawą, jak tak to ma wyglądać, to jak najbardziej bawmy się! - mówi poseł. Czy rządowi naprawdę jest do śmiechu? Do tej pory hakerzy robili sobie faktycznie żarty, ale przy okazji pokazali swoje możliwości, więc co się stanie, jak stracą dobry humor?

Reporter: Dominika Leonowicz, Zdjęcia: Tomek Górski

d4i7xjz

Podziel się opinią

Share

d4i7xjz

d4i7xjz
Więcej tematów