Trwa ładowanie...
d2yvlok

Rząd Beaty Szydło budzi coraz większe emocje. Coraz mniej Polaków jest obojętnych wobec rządu

Według badania CBOS-u rząd Beaty Szydło ma 41 proc. zwolenników i 34 proc. przeciwników. W porównaniu z poprzednim sondażem malej liczba osób, która jest obojętna wobec rządu PiS.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rząd Beaty Szydło ma 41 proc. zwolenników
Rząd Beaty Szydło ma 41 proc. zwolenników (PAP, Fot: Paweł Supernak)
d2yvlok

W sierpniu rządowi Beaty Szydło przybyło zarówno zwolenników i przeciwników. W porównaniu z badaniem z lipca zwolenników rządu jest o 3 pkt. proc. więcej (wzrost z 38 proc. do 41 proc.). Również przybyło przeciwników ekipy rządzącej (wzrost z 31 proc. do 34 proc.).

W porównaniu z badaniem z poprzedniego miesiąca ubyło osób mających obojętny stosunek do rządu. Według badania CBOS-u, takich osób w sierpniu było 24 proc., czyli o 4 pkt. proc. mniej niż w lipcu. Stosunku do rządu nie wyraziło 2 proc. respondentów.

Polacy za PiS-em. Kto i dlaczego popiera rządzących?

Polacy zadowoleni z Beaty Szydło

46 proc. ankietowanych przez CBOS jest zadowolonych z tego, że na czele rządu stoi Beata Szydło (o 1 pkt. proc więcej niż w lipcu). Niezadowolenie z tego, że premierem jest Beata Szydło wyraziło 39 proc. badanych (dokładnie tyle samo co w lipcu), a 14 proc. nie miało na ten temat zdania.

d2yvlok

Coraz mniej osób nie ma opinii na temat działalności rządu Beaty Szydło. 52 proc. ankietowanych . dobrze ocenia jego działalność i jest to wzrost o 1 pkt proc. w porównaniu z lipcem. O 1 pkt. proc. - z 37 proc. do 38 proc. - wzrósł także odsetek ankietowanych źle oceniających wyniki działalności gabinetu Szydło. 10 proc. nie wyraziło opinii w tej kwestii.

Zdaniem 49 proc. badanych polityka obecnego rządu stwarza szanse poprawy sytuacji gospodarczej (o 2 pkt. proc. więcej niż w lipcu). Przeciwnego zdania jest 39 proc. ankietowanych (o 1 pkt. proc. więcej niż przed miesiącem). 12 proc. nie wyraziło zdania w tej kwestii.

Sondaż został przeprowadzony w dniach 17–24 sierpnia 2017 r. na liczącej 1009 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

d2yvlok
d2yvlok

Podziel się opinią

Share
d2yvlok
d2yvlok
Więcej tematów