Ryszard Terlecki o strajku lekarzy rezydentów. Staje się coraz bardziej polityczny

- Strajk lekarzy rezydentów zaczyna się robić trochę mało poważny. Raz jest zawieszany, później odwieszany – komentował Ryszard Terlecki. Według niego większość postulatów lekarzy jest spełniona.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ryszard Terlecki skomentował słowa Józefy Hrynkiewicz, że każdemu może zdarzyć powiedzieć coś pochopnego
Ryszard Terlecki skomentował słowa Józefy Hrynkiewicz, że każdemu może zdarzyć powiedzieć coś pochopnego (Agencja Gazeta, Fot: Sławomir Kamiński)
WP

- Jak słyszę, że protestujących odwiedzają celebryci, maskotki KOD-u to wydaje mi się, że sprawa staje się to coraz bardziej polityczna – mówił w radiowej "Trójce" Ryszard Terlecki.

- Były minister zdrowia, Bartosz Arłukowicz, wariuje, szaleje, biega po Sejmie. Gdy był ministrem zawalił, co mógł zawalić, był beznadziejnym ministrem. Obecne problemy w służbie zdrowia wynikają z jego nieudolności, niekompetencji, a teraz ma czelność podkręcać protest – ocenił polityk PiS.

Według Ryszarda Terleckiego większość postulatów lekarzy rezydentów jest spełniona. Dodał, że zawsze chce się więcej zarabiać, ale lekarze rezydenci nie powinni zarabiać tyle samo, co lekarze specjaliści.

WP

- Protestujący lekarze znaleźli się w sytuacji, w której skierowano na nich kamery, są w szumie medialnym i to przerasta merytorycznie cel tego protestu – stwierdził podczas audycji polityk PiS.

Zobacz też: część lekarzy po 24-godzinnym dyżurze udzie do następnej pracy. Są specjalizacje, w których lekarz nie może przez chwilę odpocząć podczas dyżuru

WP

Ryszard Terlecki: nie chcemy, żeby ktokolwiek wyjeżdżał z Polski

Wicemarszałek Sejmu odniósł się do słów Józefy Hrynkiewicz. Podczas czwartkowej debaty w Sejmie posłanka PiS przerywając wystąpienie posłanki PO Lidii Gądek rzuciła pod adresem młodych lekarzy "niech jadą". W ten sposób odniosła się do stwierdzenia przemawiającej posłanki mówiącej, że lekarze rezydenci nie chcą wyjeżdżać za granicę.

- Nikt z nas nie chce, żeby ktokolwiek musiał wyjeżdżać z Polski z powodów finansowych czy bytowych – zapewnił polityk PiS.
Ryszard Terlecki próbował usprawiedliwić swoją klubową koleżankę mówiąc, że każdemu się może zdarzyć powiedzieć coś pochopnego, nieodpowiedzialnego. Dodał, że później Józefa Hrynkiewicz wycofywała swoje słowa.

WP
WP
WP