Trwa ładowanie...
d2o14qx
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Ryszard Petru: PiS "żyje w matriksie"

Ryszard Petru, lider stowarzyszenia Nowoczesna, zapowiedział we Wrocławiu, że w ciągu 10 dni zostaną przedstawione osoby, które będą otwierały listy wyborcze tego ugrupowania do Sejmu. - Nie będą to znane twarze z telewizji - zaznaczył Petru.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Przewodniczący Towarzystwa Ekonomistów Polskich Ryszard Petru
Przewodniczący Towarzystwa Ekonomistów Polskich Ryszard Petru (newseria.pl)
d2o14qx

Lider stowarzyszenia Nowoczesna zapowiedział, że na listach będą ludzie "z dorobkiem i nie będący skoczkami politycznymi". - Nie będzie celebrytów, nie będą to twarze znane z telewizji - mówił. Dodał, że każdy region będzie przygotowywał program, który będzie ujmował jego specyfikę.

Petru skrytykował wiceprezes PiS Beatę Szydło, która w czwartek w Nowej Soli (Lubuskie) mówiła m.in. o zagospodarowaniu terenów poprzemysłowych.

Konferencja kandydatki PiS na premiera odbyła się wówczas na terenie byłej fabryki Nici Odra w Nowej Soli. Szydło mówiła, że dziś nie ma programów, które by wspierały przemysł w małych miejscowościach. - Potrzebne są programy wsparcia dla przedsiębiorczości lokalnej, ale też wsparcia dla odbudowy polskiego przemysłu - dodała. Oceniła, że odbudowa gospodarki w oparciu o polski przemysł to temat zaniedbany. - Od ośmiu lat nie słyszymy ze strony polskich polityków rządzących, by robili cokolwiek dla wsparcia polskiego przemysłu i tych, którzy ten przemysł chcą odbudowywać - mówiła.

d2o14qx

Zdaniem Petru Szydło prezentowała Nową Sól jako "przykład ruiny". - Przypomnę, że jest to miasto, gdzie z 40 procentowego bezrobocia mamy dziś 11 proc. Rzeczywiście tej fabryki nici już nie ma, ale w tym czasie powstało kilkanaście małych przedsiębiorstw i zatrudnionych zostało dwa tysiące osób. Nowa Sól to jedna z najbardziej dynamicznych gmin w Polsce () Apeluję do pani prezes by nie przedstawiała Polski tak jak to robi Paweł Kukiz - jako kraj w ruinie, bo taki przekaz potem buduje się w świecie - powiedział Petru.

Dodał, że PiS "żyje w matriksie". - Wchodzi w kampanię Pawła Kukiza i twierdzi, że Polska jest w ruinie, a przy tym nie pokazuje rozwiązań - zauważył.

Dodał, że oglądając konferencję Beaty Szydło w Nowej Soli, "miał wrażenie, że jest to nostalgia za PRL". - W PRL były wielkie fabryki, ale PRL już nie wróci. Państwo nie może finansować czegoś, co jest nierentowne. Trzeba tworzyć warunki by przedsiębiorcy mogli tworzyć nowe miejsca pracy bardziej wydajnie i takie miejsca pracy, gdzie ludzie zarabiają - zaznaczył.

d2o14qx

Podziel się opinią

Share

d2o14qx

d2o14qx
Więcej tematów