ycipk-2pnchm

Ryszard Kalisz o działaniu policji za PiS. "Takie rzeczy robiono w średniowieczu"

Ryszard Kalisz stanął w obronie Adama Bodnara, który upomniał się o prawa człowieka podejrzanego o mord na 10-letniej Kristinie. - Jestem całym sercem z jej rodziną, ale to nie stoi w sprzeczności z podstawowymi zasadami cywilizacji - powiedział.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ryszard Kalisz twierdzi, że policja zachowała się "skandalicznie" podczas zatrzymania Jakuba A.
Ryszard Kalisz twierdzi, że policja zachowała się "skandalicznie" podczas zatrzymania Jakuba A. (WP.PL)
ycipk-2pnchm

Były minister i poseł SLD powiedział, że za rządów PiS stosuje się niebezpieczny mechanizm. - Pokazują zdjęcia bardzo źle traktowanych zatrzymanych. Z naruszeniem praw człowieka. Później media dokonują linczu prokuratorsko-sądowego - powiedział Ryszard Kalisz na antenie TOK FM. Zdaniem byłego polityka, Adam Bodnar musiał upomnieć się o prawa Jakuba A., zatrzymanego ws. zabójstwa 10-letniej Kristiny. - To, co zrobiła policja, było skandaliczne - powiedział Kalisz.

Odniósł się też do wypowiedzi marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego, który stwierdził, że Rzecznik Praw Obywatelskich powinien zrezygnować "dla świętego spokoju". - Karczewski ma jakieś dziwne opinie. Jak był zwykłym senatorem, to dało się z nim porozmawiać. Teraz przyjął PiS-owski punkt widzenia - powiedział Kalisz.

Ryszard Kalisz krytykuje PiS. Chodzi o zatrzymanie Jakuba A.

ycipk-2pnchm

Były minister stwierdził, że PiS daje przyzwolenie na brutalne traktowanie podejrzanych. - Takie rzeczy robiono w średniowieczu, były takie pokazówki na rynkach. Teraz Ziobro robi z siebie szeryfa. Co on ma do tego jako prokurator generalny? - pytał retorycznie Kalisz. Zwrócił też uwagę, że szczegóły ze śledztwa w tej sprawie ujawniał Patryk Jaki, który nie pracuje już w Ministerstwie Sprawiedliwości. - Przecież zrezygnował, teraz jest europosłem. Jakim prawem to robi? - dociekał.

Zobacz też: "Niehumanitarne zachowanie policji". Patryk Jaki krytykuje Adama Bodnara

Kalisz odniósł się też do wyroku TSUE ws. forsowanego przez rząd obniżenia wieku emerytalnego sędziów. - Mamy trochę specjalistów od prawa europejskiego, ale niestety nie ma ich w PiSie - powiedział były poseł SLD, podkreślając, że bardzo cieszy się z wyroku Trybunału. Uchylił też rąbka tajemnicy ws. sporu Polski z Komisją Europejską. - Rozmawiałem z Timmermansem. Komisja wahała się, bo nie znała mentalności ministra Ziobry i Jarosława Kaczyńskiego. Nie wiedzieli, że oni będą konsekwentni w łamaniu państwa prawa. Wcześniej próbowali się z nimi dogadywać - powiedział Kalisz.

ycipk-2pnchm

Czytaj też: Awantura po słowach Adama Bodnara. Policja oburzona, były minister staje w obronie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2pnchm

ycipk-2pnchm
ycipk-2pnchm