Trwa ładowanie...
d11gkuy
x-news/TVN 24

Ryszard Kalisz: nigdy nie wrócę do SLD

- Mnie w SLD już nie ma i nie wracam - powiedział Ryszard Kalisz w "Faktach po Faktach" w TVN24. Podkreślił jednak, że jeśli chce się zbudować jedność lewicy, to trzeba rozmawiać także z Sojuszem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ryszard Kalisz: nigdy nie wrócę do SLD
(WP.PL, Fot: Łukasz Szełemej)
d11gkuy

Szef SLD, Leszek Miller, zaproponował w sobotę na Radzie Krajowej partii, by Ryszard Kalisz został kandydatem SLD w przyszłorocznych wyborach prezydenckich. - Jeżeli się uda zgromadzić poparcie lewicy od alternatywnej po liberalną, wtedy będę gotowy wystartować - powiedział Kalisz.

Polityk zaznaczył, że choć prowadzi rozmowy z Millerem, nie zamierza wrócić do Sojuszu. - Nigdy nie będę członkiem SLD - powiedział. Polityk podkreślił, że jego celem jest "być kandydatem całej lewicy", a "sukces lewicy wespół z ludźmi z SLD jest niezbędny w Polsce".

- Dziś najważniejsze jest, by Polki i Polacy, którzy mają lewicowe poglądy i chcą otwartego państwa, mieli ofertę polityczną - podkreślił Kalisz.

d11gkuy

- Jeżeli chcemy dziś, by Polska nie przechylała się jeszcze bardziej w prawo, żeby nie było sporu nieładnego między PO a PIS, musimy doprowadzić do stworzenia bardzo odpowiedzialnej oferty, dynamicznej nowoczesnej oferty lewicy drugiego dziesięciolecia XXI wieku - powiedział polityk.

Źródło: TVN24

d11gkuy

Podziel się opinią

Share

d11gkuy

d11gkuy
Więcej tematów