Trwa ładowanie...

Ryszard Czarnecki zapytany o czeską polityk. "Jaka jest? Brunetka"

Ryszard Czarnecki został zapytany o to, jaka jest Vera Jourova. Czeska polityk będzie odpowiadać w nowej Komisji Europejskiej za praworządność. - Jaka jest? Brunetka - odpowiedział eurodeputowany PiS.

Share
Ryszard Czarnecki zapytany o czeską polityk. "Jaka jest? Brunetka"
Źródło: East News, Fot: Jacek Domiński/Reporter
d19gjor

Ryszard Czarnecki podkreślił w audycji w PR24, że w przeciwieństwie do Fransa Timmermansa Jourova "zna specyfikę naszego regionu". Czeszka ma sprawdzać narzędzia kontroli i równowagi ustrojowej we wszystkich krajach Unii Europejskiej.

Europoseł PiS nie uważa, by PiS wystawił zbyt mocnych kandydatów w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Pojawiają się komentarze, że zabrakło ich np. w wyborach do Senatu, przez co partia rządząca straciła większość w tej izbie. - To była walka o pole position. Dobra kampania europejska pomogła nam uzyskać lepszy wynik w tych najważniejszych wyborach - powiedział Czarnecki.

d19gjor

Ryszard Czarnecki: Jarosław Gowin pręży muskuły

Polityk był też pytany o proponowane przez PiS zniesienie 30-krotności składki ZUS, na co nie chce się zgodzić Porozumienie. Ryszard Czarnecki zwrócił uwagę na dużo lepszy wynik partii Jarosława Gowina niż w poprzedniej kadencji. - Każdy odcina kupony od liczby szabel. Myślę, że to takie prężenie muskułów - skomentował.

Zobacz też: Jarosław Gowin i Porozumienie poza rządem? "Byli jednomyślni"

Czy wobec braku poparcia posłów Porozumienia PiS liczy na głosy Lewicy? W nowym Sejmie rządzący odstąpili mniejszym partiom fotele szefów niektórych komisji. Komisją ds. rodziny pokieruje posłanka Razem. - Belgijski matematyk D’Hondt taki system wymyślił. Mamy parytety. Nie ma mowy, żeby parlament zaakceptował lewicowe eksperymenty jeśli chodzi o projekty rodzinne lub światopoglądowe - zapewnił Ryszard Czarnecki.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d19gjor

Podziel się opinią

Share
d19gjor
d19gjor
Więcej tematów