ycipk-9ilxmz

Ryszard Czarnecki na ambonie. Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski komentuje

Ryszard Czarnecki niedawno przemawiał z ambony w kościele na Dolnym Śląsku. To nie spodobało się m.in. rzecznikowi Konferencji Episkopatu Polski. Ks. Paweł Rytel-Andrianik stwierdził, że wykorzystywanie ambony do innych celów jest nadużyciem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ryszard Czarnecki na ambonie w kościele na Dolnym Śląsku
Ryszard Czarnecki na ambonie w kościele na Dolnym Śląsku (Twitter)
ycipk-9ilxmz

- Zarówno Msza Święta, jak i nabożeństwa oraz liturgie, to czas modlitwy. Świątynie są miejscami spotkania człowieka z Bogiem, bez żadnych wyjątków i taka jest ich rola. Kościelne ambony są przeznaczone do głoszenia Ewangelii, pocieszania strapionych, napominania, przypominania prawd wiary i magisterium Kościoła katolickiego – czytamy w komunikacie rzecznika Episkopatu.

Ks. Paweł Rytel-Andrianik podkreśla, że takie sytuacje jak te z Dolnego Śląska nie powinny mieć miejsca.

- Świątynia nie jest odmianą Areopagu, gdzie każdy może przyjść i wygłaszać swoje poglądy. W kościele człowiek otrzymuje sakramenty, doświadcza bliskości Boga, słyszy ewangeliczne prawdy. Wszelkie inne formy działalności, które wykraczają poza prawo kościelne są nadużyciami - zaznacza rzecznik Episkopatu.

ycipk-9ilxmz

Zobacz także: Kierwiński o słowach Sasina: coś porażającego

Ryszard Czarnecki w kościele. Przemawiał z ambony

"Wczoraj wieczorem jeszcze Wiązów, dziś już przed południem Kamieniec Wrocławski, gmina Czernica, powiat Wrocław. Dożynki parafialne i misterium chleba. Nie pierwszy raz tu byłem i nie ostatni" - napisał na Twitterze Ryszard Czarnecki, dziękując za gościnność i dobre przyjęcie. Do wpisu dołączył fotorelacją z wydarzenia. Na jednym ze zdjeć europoseł PiS przemawiał z ambony.

ycipk-9ilxmz

Za przemówienie z kościelnej ambony na Czarneckiego spotkało się z ogromna krytyką internautów oraz ostrą reakcją kurii wrocławskiej. Zapowiedziano, że proboszcz parafii, w której gościł Czarnecki, dostanie upomnienie. Kuria zamierza również przypomnieć księżom, że Kościół nie powinien łączyć się z żadną opcją polityczną.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-9ilxmz

ycipk-9ilxmz
ycipk-9ilxmz