Trwa ładowanie...
d3rlmb3
Nasz DziennikZamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
finanse

Rynki finansowe nie zauważyły polskich wyborów

Wynik pierwszej tury wyborów prezydenckich w Polsce nie spowodował praktycznie żadnej reakcji na rynkach finansowych - informuje "Nasz Dziennik"
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rynki finansowe nie zauważyły polskich wyborów
(PAP)
d3rlmb3

Zdaniem cytowanego przez gazetę Jerzego Bielewicza, finansistę, prezesa Stowarzyszenia "Przejrzysty Rynek", dzieje się tak, gdyż obaj główni kandydaci sprawiają wrażenie, jakby nie interesowały ich sprawy gospodarcze. Żaden z pretendentów nie poruszał w kampanii kluczowych dla kraju zagadnień, takich jak np. dług publiczny, deficyt finansów publicznych, zapaść służby zdrowia.

Drugą przyczyną braku reakcji rynków na wybory prezydenckie jest jego zdaniem fakt, że czynnikiem determinującym nasz rynek walutowy jest sytuacja międzynarodowa, czyli wahania dolara i euro, mające silny wpływ na złotego. Tylko przedstawienie realnego projektu uzdrowienia finansów publicznych może zainteresować rynki i wzbudzić ich pozytywną reakcję - czytamy w "Naszym Dzienniku".

d3rlmb3

Podziel się opinią

Share

d3rlmb3

d3rlmb3
Więcej tematów