Trwa ładowanie...
d47dkhz

Rymarz: problemy z komisjami obwodowymi

Szef PKW Ferdynand Rymarz zapowiedział we wtorek, że zwróci
się do władz samorządowych o pomoc w odszukaniu członków komisji
obwodowych, którzy nie zgłosili się do Komisji Okręgowej nr 1 w
Warszawie.

d47dkhz

Rymarz przyjechał we wtorek do siedziby Komisji Okręgowej nr 1 w Warszawie, by dociec przyczyn niedostarczenia przez tę komisję wyników wyborów z tego okręgu. Okręg nr 19 jest jedynym okręgiem, z którego wyniki wyborów nie wpłynęły jeszcze do PKW.

Po wyjściu z siedziby Komisji Okręgowej nr 1 Rymarz powiedział, że Komisja musi czekać na poprawienie niektórych protokołów z komisji obwodowych. Popełniły one - jak mówił Rymarz - pewne błędy rachunkowe oraz błędy polegające na wstawianiu pozycji nie w tym miejscu, gdzie trzeba.

Zwrócę się do władz samorządowych o pomoc w odszukaniu tych członków obwodowych komisji wyborczych, którzy tu nie dotarli - zapowiedział Rymarz.

Jak poinformował, do godzin popołudniowych we wtorek wszystkie okręgi w kraju nadesłały do PKW wyniki, nie wpłynęły tylko wyniki z okręgu nr 19. PKW zapowiadała, że wyniki wyborów poznamy w środę. Ten termin może być dotrzymany, jeżeli w dzisiaj, nawet w nocy, Warszawa skończy liczenie - powiedział Rymarz.

d47dkhz

Józef Medyk - przewodniczący Komisji Okręgowej nr 1 w Warszawie powiedział, że komisja musiała sprawdzić 1800 protokołów, a 30% z nich było wadliwych. Jak tłumaczył, takie wady może poprawić, zgodnie z przepisami ordynacji wyborczej, tylko odpowiednia komisja obwodowa.

Medyk powiedział, że spośród przedstawicieli obwodowych komisji wyborczych, którzy zgłosili się po odbiór wadliwie wypełnionych dokumentów, powrócili tylko niektórzy.(mon)

d47dkhz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d47dkhz
Więcej tematów