Trwa ładowanie...
db1hwqx

Rydzyk nie zaszkodzi PiS. Nowy sondaż dobry dla Biedronia

Zaledwie 1 proc. poparcia dla partii tworzonej przez o. Rydzyka - taki wynik sondażu pokazuje, że PiS nie musi - przynajmniej na razie - obawiać się konkurencji z prawej strony sceny politycznej. Z kolei ugrupowanie Biedronia wyprzedziło PSL i SLD.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ostatnie miejsce inicjatywy politycznej związanej z redemptorystą z Torunia
Ostatnie miejsce inicjatywy politycznej związanej z redemptorystą z Torunia (East News)
db1hwqx

Na pierwszym miejscu sondażu poparcia dla partii politycznych Instytutu Badań Pollster dla "Super Expressu" znalazło się Prawo i Sprawiedliwość. Chęć głosowania na partię Jarosława Kaczyńskiego zadeklarowało 39 proc. ankietowanych.

Drugie miejsce zajęła Platforma Obywatelska (27 proc.), a trzecie ex aequo Kukiz'15 oraz nowa partia Roberta Roberta Biedronia - po 7 proc. głosów.

Dopiero za ugrupowaniem byłego prezydenta Słupska uplasowały się Polskie Stronnictwo Ludowe oraz Sojusz Lewicy Demokratycznej.

db1hwqx

Partia Rydzyka zamyka stawkę

Poniżej progu wyborczego znalazły się Nowoczesna (4 proc. głosów), Wolność i partia Razem (po 2 proc.) oraz - na końcu zestawienia - Teraz Ryszarda Petru oraz nowa partia tworzona przez środowisko skupione wokół o. Tadeusza Rydzyka (tylko po 1 proc.).

  WP/SE

Ostatnie miejsce inicjatywy związanej z redemptorystą z Torunia nie dziwi prof. Rafała Chwedoruka. Politolog uważa, że nie zmieni się to w najbliższym czasie.

db1hwqx

- Czasem są takie sondaże, w których jeden oznacza mniej niż zero. Nie ma w Polsce żadnej perspektywy na stworzenie samodzielnego, narodowo-katolickiego bytu - ocenia w rozmowie z "SE" Chwedoruk.

Sondaż został przeprowadzony w dniach 14-15 grudnia 2018 r. na reprezentatywnej próbie 1097 osób.

O to, czy partia ludzi związanych z ojcem Tadeuszem Rydzykiem może zagrozić ugrupowaniu Jarosława Kaczyńskiego, zapytaliśmy też w badaniu na panelu Ariadna. 30 proc. ankietowanych uważa, że to prawdopodobne. Co drugi badany jest przekonany, że takiego ryzyka nie ma i prezes PiS może spać spokojnie.

db1hwqx

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Pogrzeb Jolanty Szczypińskiej. Wzruszające pożegnanie przyjaciółki

db1hwqx

Podziel się opinią

Share

db1hwqx

db1hwqx
Więcej tematów