Trwa ładowanie...
d1afo9t

Rybacy wyłowili wojskowy sprzęt z Bałtyku. Skąd pochodzi?

Na wojskowy pojazd dryfujący w Bałtyku natrafili rybacy z Jastarni. Wyłowili sprzęt, który wyglądem przypomina małą motorówkę, i przetransportowali na brzeg. Wszystko wskazuje na to, że może być to pozostałość po ćwiczeniach kanadyjskiej armii na Morzu Bałtyckim.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pojazdy tego typu służą jako cele podczas morskich manewrów.
Pojazdy tego typu służą jako cele podczas morskich manewrów. (Youtube.com)
d1afo9t

Na niezwykłe znalezisko natrafili rybacy z kutra Jas-61. Po powrocie do portu w Jastarni natychmiast zawiadomili o swoim odkryciu wojsko.

Sprawę wyjaśniają specjaliści z 3 Flotylli Okrętów.

O tym, że pojazd należy do Kanadyjczyków świadczą napis na jego burtach: Marine Royale Canadienne" (Kanadyjska Królewska Marynarka Wojenna). Podany jest też numer 292, a na sprzęcie widać ślady po kulach.

d1afo9t

Maksymilian Dura z portalu Defence24 powiedział PAP, że może być to zdalnie sterowany, bezzałogowy pojazd Humpback USV. Jest wykorzystywany podczas manewrów na morzu jako cel ćwiczebny. Może służyć do szkolenia załóg okrętów, które muszą unieszkodliwić szybko poruszający się obiekt. Może też holować za sobą tarczę i wtedy ogień kładziony jest właśnie na nią.

Prawdopodobnie żołnierze z Kanady stracili pojazd podczas jednych z ćwiczeń na Bałtyku. We wrześniu Kanadyjczycy brali na przykład udział w międzynarodowych manewrach NATO pod kryptonimem Passex.

d1afo9t

Podziel się opinią

Share
d1afo9t
d1afo9t
Więcej tematów