ycipk-420fiu

Rutynowa kontrola zaskoczyła celników. Celnicy zaatakowani gazem

Funkcjonariusze KAS i Straży Granicznej mieli skontrolować bezobsługowy salon gier komputerowych. Gdy weszli do środka, uruchomiły się syreny, a ze środka zaczął wydobywać się gaz pieprzowy. Jeden z celników został ranny.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sprawa ataku na celników została zgłoszona do prokuratury
Sprawa ataku na celników została zgłoszona do prokuratury (PAP, Fot: Darek Delmanowicz)
ycipk-420fiu

Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu. Funkcjonariusze Krajowej Administracji Krajowej w Elblągu i Straży Granicznej z Braniewa mieli skontrolować bezobsługowy salon gier komputerowych. Rutynowa akcja przeciwko organizatorom nielegalnego hazardu mocno ich zaskoczyła.

Aby wejść do monitorowanego lokalu musieli pokonać zdalnie otwieraną śluzę. Już samo wejście do wnętrza salonu było zabezpieczone kratami - podaje portal gazetaolsztynska.pl. W trakcie inspekcji nagle włączyły się syreny. Funkcjonariusze pokazali do kamer monitoringu swoje legitymacje, aby wyjaśnić cel wizyty.

Wtedy ze zbiornika w ścianie zaczęła się wydobywać silnie drażniąca substancja chemiczna, najprawdopodobniej gaz pieprzowy. Drzwi do lokalu się zamknęły. Kontrolerzy wydostali się na zewnątrz dopiero po ich wyważeniu. Podobnie byłoby z kratą, gdyby wcześniej nie została zabezpieczona przed całkowitym zamknięciem.

ycipk-420fiu

Jeden z celników został ranny. Obecnie jest na zwolnieniu lekarskim. Po zdarzeniu do prokuratury trafiło zawiadomienie o nielegalnym punkcie hazardowym oraz o czynnej napaści na funkcjonariusza. Grozi za to do 10 lat więzienia. Celnicy przyznali, że w przypadku nielegalnych automatów nigdy się spotkali się z takim zagrożeniem.

Zobacz także: Reporter WP w pociągu na Pol’and’Rock. „Koncerty to dodatek”

ycipk-420fiu

Źródło: gazetaolsztynska.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-420fiu

ycipk-420fiu
ycipk-420fiu