Trwa ładowanie...

Policjant uciekł przez okno komisariatu przed kontrolą. Miał 2,4 promila

Funkcjonariusz z Gliwic pełnił służbę na posterunku, gdy pojawili się kontrolerzy z Komendy Miejskiej z "rutynową wizytą". Wyskoczył z budynku, a jego poszukiwania trwały 1,5 godz. Mężczyznę odnaleziono pijanego w centrum miasta.

Share
Policjant uciekł przez okno komisariatu przed kontrolą. Miał 2,4 promila
Źródło: Policja.gov.pl
d4mq3hq

Sytuacja miała miejsce 2 sierpnia, tuż przed północą. W jednym z komisariatów w Gliwicach doszło do "rutynowej kontroli" z Komendy Miejskiej. Na widok kontrolerów funkcjonariusz zaczął irracjonalnie się zachowywać. W pewnym momencie wyskoczył przez okno i uciekł - podaje portal gliwice24.pl.

W jednostce zarządzono alarm i poszukiwania dyżurnego. "Zaginionego" mężczyznę odnaleziono po 1,5 godz. w centrum miasta. Widać było, że jest pod wpływem alkoholu. Po zbadaniu alkomatem okazało się, że ma 2,4 promila w wydychanym powietrzu. Sprawa dotyczyła doświadczonego policjanta, który służbę pełni od 29 lat.

Sytuacja miała być "jednorazowym incydentem". Wobec funkcjonariusza wszczęto postępowanie dyscyplinarne. Dyżurny został zawieszony w pełnieniu obowiązków służbowych. Wszczęto również wewnętrzne czynności wyjaśniające. Sprawa została także przekazana do Prokuratury Rejonowej w Gliwicach.

Zobacz także: W drodze na festiwal Owsiaka. Kobieta zadeklarowała pomoc uczestnikom

Źródło: gliwice24.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4mq3hq

Podziel się opinią

Share
d4mq3hq
d4mq3hq
Więcej tematów