Trwa ładowanie...
d3epbm7
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Ruszył trzeci prezydencki marsz "Razem dla Niepodległej"

Po godz. 13 z pl. Piłsudskiego wyruszył trzeci marsz "Razem dla Niepodległej" organizowany przez prezydenta Bronisława Komorowskiego z okazji Święta Niepodległości.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ruszył trzeci prezydencki marsz "Razem dla Niepodległej"
d3epbm7

Poza prezydentem w marszu uczestniczą m.in. marszałkowie sejmu Radosław Sikorski i senatu Bogdan Borusewicz, premier Ewa Kopacz i niektórzy ministrowie, m.in. szef MON Tomasz Siemoniak.

Podobnie jak w latach poprzednich trasa marszu wiedzie przez Trakt Królewski, szlakiem pomników bohaterów narodowych, zasłużonych dla niepodległości. Uczestnicy będą szli ulicami: Królewską, Krakowskim Przedmieściem, Nowym Światem i Alejami Ujazdowskimi.

Marsz zakończy się ok. godz. 15 przy pomniku marszałka Józefa Piłsudskiego obok Belwederu. W tym roku prezydencki marsz jest okazją do świętowania niepodległości odzyskanej w 1918 roku, ale także do uczczenia 25-lecia wyborów z 4 czerwca 1989 roku.

d3epbm7

Na trasie marszu jego uczestnicy zatrzymają się kolejno przy pomnikach: kard. Stefana Wyszyńskiego na Krakowskie Przedmieście, Wincentego Witosa na Pl. Trzech Krzyży), gen. Stefana "Grota" Roweckiego, u zbiegu ul. Chopina i Al. Ujazdowskich, Ignacego Jana Paderewskiego w Parku Ujazdowskim, Romana Dmowskiego u zbiegu Al. Szucha i Al. Ujazdowskich).

Prezydent Komorowski spotka się też z członkami Komitetu Honorowego Budowy Pomnika Wojciecha Korfantego w Warszawie, który ma stanąć u zbiegu Al. Ujazdowskich i ul. Agrykola.

Atrakcją marszu jest wyremontowany zabytkowy czołg Renault FT 17, służył on w polskim wojsku, biorąc m.in. udział w wojnie polsko-bolszewickiej 1920 r. Został odnaleziony w ubiegłym roku w Afganistanie.

Ponadto uczestnikom marszu towarzyszy odrestaurowany Cadillac 355D, sprowadzony do Polski w 1935 roku dla marszałka Józefa Piłsudskiego.

d3epbm7

Podziel się opinią

Share

d3epbm7

d3epbm7
Więcej tematów