Trwa ładowanie...
11-11-2014 13:25

Ruszył trzeci prezydencki marsz "Razem dla Niepodległej"

Po godz. 13 z pl. Piłsudskiego wyruszył trzeci marsz "Razem dla Niepodległej" organizowany przez prezydenta Bronisława Komorowskiego z okazji Święta Niepodległości.

Ruszył trzeci prezydencki marsz "Razem dla Niepodległej"
d2zlxe8
d2zlxe8

Poza prezydentem w marszu uczestniczą m.in. marszałkowie sejmu Radosław Sikorski i senatu Bogdan Borusewicz, premier Ewa Kopacz i niektórzy ministrowie, m.in. szef MON Tomasz Siemoniak.

Podobnie jak w latach poprzednich trasa marszu wiedzie przez Trakt Królewski, szlakiem pomników bohaterów narodowych, zasłużonych dla niepodległości. Uczestnicy będą szli ulicami: Królewską, Krakowskim Przedmieściem, Nowym Światem i Alejami Ujazdowskimi.

Marsz zakończy się ok. godz. 15 przy pomniku marszałka Józefa Piłsudskiego obok Belwederu. W tym roku prezydencki marsz jest okazją do świętowania niepodległości odzyskanej w 1918 roku, ale także do uczczenia 25-lecia wyborów z 4 czerwca 1989 roku.

Na trasie marszu jego uczestnicy zatrzymają się kolejno przy pomnikach: kard. Stefana Wyszyńskiego na Krakowskie Przedmieście, Wincentego Witosa na Pl. Trzech Krzyży), gen. Stefana "Grota" Roweckiego, u zbiegu ul. Chopina i Al. Ujazdowskich, Ignacego Jana Paderewskiego w Parku Ujazdowskim, Romana Dmowskiego u zbiegu Al. Szucha i Al. Ujazdowskich).

d2zlxe8

Prezydent Komorowski spotka się też z członkami Komitetu Honorowego Budowy Pomnika Wojciecha Korfantego w Warszawie, który ma stanąć u zbiegu Al. Ujazdowskich i ul. Agrykola.

Atrakcją marszu jest wyremontowany zabytkowy czołg Renault FT 17, służył on w polskim wojsku, biorąc m.in. udział w wojnie polsko-bolszewickiej 1920 r. Został odnaleziony w ubiegłym roku w Afganistanie.

Ponadto uczestnikom marszu towarzyszy odrestaurowany Cadillac 355D, sprowadzony do Polski w 1935 roku dla marszałka Józefa Piłsudskiego.

d2zlxe8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2zlxe8
Więcej tematów