Ruszył "Konwój Wstydu" Platformy Obywatelskiej. W sieci sama zbiera cięgi

Mnóstwo zdjęć i prośby o udostępnianie. PO chwali się w mediach społecznościowych akcją skierowaną przeciwko Prawu i Sprawiedliwości. Internauci odpowiadają. Nie zawsze tak, jak chciałaby tego Platforma.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
PO zmodyfikowało logo PiS
PO zmodyfikowało logo PiS (Twitter)
WP

Beata Szydło, Mateusz Morawiecki, Zbigniew Ziobro czy Mariusz Błaszczak - m.in. ich czarno-białe twarze możemy oglądać na billboardach w Warszawie. Do piątku. Późnej, jak powiedział Mariusz Witczak z PO, "'Konwój Wstydu' pojedzie do regionów, żeby pokazać Polakom arogancję i butę polityków PiS".

Na billboardach wizerunkom przedstawicieli rządu towarzyszą kwoty, które otrzymali w formie nagród. W ten sposób chcą pokazać wyborcom i sąsiadom polityków rządu, jak wygląda zapowiadana przez PiS pokora i skromność.

- Żądamy od Jarosława Kaczyńskiego żeby zmusił Mateusza Morawieckiego i ministrów, żeby oddali te nagrody - dodał Witczak. - To jest skok na kasę. To jest system drugich pensji. (...) Politycy PiS wypłacili sobie horrendalne pieniądze. Emeryci czy młodzi ludzie musieliby oszczędzać przez lata, żeby zebrać takie pieniądze - powiedział z kolei Krzysztof Brejza. Zadeklarował też, że partia ma ekspertyzy świadczące o tym, że nagrody zostały przyznane bezprawnie.

WP

Osoby, którym nie po drodze do Warszawy, mogą zobaczyć je w sieci. Politycy PO i ich zwolennicy chętnie je pokazują na Twitterze. I nawołują: "oddajcie kasę".

WP

"Hipokryci"

Nie wszystkim jednak podoba się pomysłowość PO. Prawicowy portal grzmi: "Hipokryzja PO nie zna granic". Krytyczne opinie można znaleźć też na Twitterze. Użytkownicy wytykają Platformie, że niewłaściwie gospodarowała publicznymi pieniędzmi.

WP

"'Konwój Wstydu' PO wyruszył w Polskę. Rozumiem, że zobaczymy w nim Schetynę skarżącego na Polskę w Ambasadzie Niemiec, Tuska zakładającego marynarki unijnym urzędnikom czy Szczerbę rzucającego z mównicy ustawami? A z głośników będą czytane fragmenty afery taśmowej?" - zapytał Adam Andruszkiewicz z "Wolnych i Solidarnych".

"Najpierw niech Platforma zacznie od siebie, zwróci swoje nagrody. Niech zwrócą za tych, którym stworzyli korzystne warunki do okradania Polski. Niech się rozliczą z tych korzyści, które z pewnością osiągali, a o których się dowiedzieliśmy z taśm prawdy. Dopiero potem niech wezmą się za przeproszenie na kolanach za tych, którym umożliwili okradania Polski” - powiedziała posłanka PiS krystyna Pawłowicz w rozmowie z PAP.

WP

"Demagogia, najpierw zróbcie audyt 8 lat rządów PO-PSL" - napisał jeden z internautów. Inny podkreślił: "I kto to piszę. Znalazł się uczciwy, liczący na to, że ktoś zapomni o ośmiu latach, waszych rządów".

WP
WP