Trwa ładowanie...
d4jmmrx

Ruszają wycieczki do wraku Titanica. Cena szokuje

Wycieczki łodzią podwodną do wraku Titanica to nie lada gratka dla fanów tej historii, która stała się adaptacją kilku filmowych hitów. W przyszłym roku mają być one ponownie wznowione, choć nie wiadomo na jak długo, ze względu na postępujące niszczenie wraku. Cena, jaką trzeba zapłacić za 8-dniową wycieczkę do historycznego transatlantyku jest porównywalna do ceny biletu w pierwszej klasie na pokładzie Titanica i wynosi bagatela blisko pół miliona złotych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Titanic
Titanic (Wikimedia Commons CC0)
d4jmmrx

- Więcej ludzi na świecie wspięło się na Mount Everest i poleciało w kosmos niż zobaczyło Titanica. To niezwykłe przeżycie dla osób żądnych wrażeń - reklamuje swoje wycieczki organizator.

Podróż ma zaczynać się w Kanadzie. Stamtąd łódź podwodna zabierze gości na dno oceanu, gdzie znajduje się wrak. Wycieczki organizuje firma Blue Marble Private we współpracy z Ocean Gate Expeditions, która zbudowała specjalną łódź podwodną dla turystów. Wycieczki na lata 2018-2019 rezerwuje także jinna konkurencyjna fima Bluefish z Los Angeles.

Cena wycieczki to ok. 105 129 dolarów (niecałe pół miliona złotych). Organizator porównuje koszty tej wycieczki do ceny biletu na podróż w pierwszej klasie Titanica. Podczas tej wycieczki goście zobaczą pozostałości pokładu, dzioba i miejsca, gdzie znajdowały się imponujące schody.

Obsługa mma także sprzęt do mapowania przestrzeni wraku za pomocą skanera ultradźwiękowego, co pozwoli turystom zobaczyć wyposażenie statku, takie jak ogromne kotły i śruby Titanica. Podobno wokół wraku porozrzucane są osobiste przedmioty pasażerów i załogi nienadgryzione zębem czasu.

d4jmmrx

Podziel się opinią

Share

d4jmmrx

d4jmmrx
Więcej tematów