Trwa ładowanie...
d2i3g8v

Rusza kampania społeczna "Płytka wyobraźnia"

Uświadomienie młodym ludziom zagrożeń związanych z nieprzemyślanymi skokami do wody to cel rozpoczynającej się w środę kampanii "Płytka wyobraźnia" zorganizowanej przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji.

Share
d2i3g8v

W ramach kampanii m.in. przeprowadzona zostanie akcja edukacyjna i informacyjna. W szkołach, na basenach i kąpieliskach pojawiają się plakaty ostrzegające przed skutkami skoków do wody. Przygotowano także spoty reklamowe na ten temat, które będą nadawane w telewizji.

Każdego roku setki młodych ludzi trafiają na wózki inwalidzkie, bo ulegają wypadkowi skacząc do wody. Przez lekkomyślność i brawurę dochodzi do życiowych tragedii - szacuje Piotr Pawłowski, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji. Chcemy dotrzeć do tych młodych osób, uświadomić im jak poważne, nieodwracalne konsekwencje może mieć chwila nierozwagi - dodał.

Kampania "Płytka wyobraźnia" rozpoczyna się właśnie teraz, ponieważ w trakcie wakacji najczęściej dochodzi do tragedii. Blisko dwie trzecie pacjentów Stołecznego Centrum Rehabilitacji w Konstancinie stanowią latem osoby w wieku 13-25 lat, które uszkodziły rdzeń kręgowy (w odcinku szyjnym) skacząc do wody - szacuje SPI. (aka)

d2i3g8v

Podziel się opinią

Share
d2i3g8v
d2i3g8v
Więcej tematów