Potężne trzęsienie ziemi, runął cały klasztor. Są ofiary śmiertelne

Po trzęsieniu ziemi runął klasztor w miejscowości Taungngu w Birmie. Pod gruzami zginęło pięcioro dzieci i jeden nowicjusz zakonny.

Runął klasztor w Birmie. Pod gruzami zginęły dzieci
Runął klasztor w Birmie. Pod gruzami zginęły dzieci
Źródło zdjęć: © X

Trzęsienie ziemi nastąpiło o godzinie 12:50 czasu lokalnego. W wyniku wstrząsów zawaliło się kilka budynków, w tym klasztor w miejscowości Taungngu.

Pod gruzami zostało uwięzionych 20 dzieci - informuje hiszpańska agencja informacyjna EFE, powołując się na źródła humanitarne. Na miejscu zginęło pięcioro dzieci i jeden nowicjusz zakonny.

W wyniku trzęsienia zawalił się także 90-letni most na rzece Irawadi w okolicy miasta Sagaing.

W Mandalaj doszło do zawalenia pięciopiętrowego budynku. Mieszkańcy w panice opuszczali swoje domy i gromadzili się na ulicach.

Potężne trzęsienie ziemi. Wstrząsy odczuwalne w krajach regionu

W piątek potężne trzęsienie ziemi o magnitudzie 7,7 nawiedziło środkową Mjanmę (dawniej Birma). Epicentrum wstrząsów znajdowało się około 16 km na północny zachód od miasta Sikong, a hipocentrum (punkt wewnątrz Ziemi, w którym dochodzi do uwolnienia naprężeń powodujących trzęsienie ziemi) na głębokości 10 km.

Wstrząsy były odczuwalne w wielu krajach regionu, w tym w Tajlandii, Indiach, Bangladeszu, Laosie oraz Chinach.

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (20)