Trwa ładowanie...

Ruch Palikota protestuje przeciwko wypowiedzi bp. Tadeusza Pieronka o ateistach

Politycy Ruchu Palikota skrytykowali wypowiedź bp. Tadeusza Pieronka odnoszącą się do ateistów i zapowiedzieli list w tej sprawie do przewodniczącego KEP abp. Józefa Michalika. - Protestujemy przeciw sianiu nienawiści przez duchownych - oświadczyli.

Ruch Palikota protestuje przeciwko wypowiedzi bp. Tadeusza Pieronka o ateistachŹródło: PAP, fot: Tytus Żmijewski
d171b30
d171b30

Chodzi o fragment wywiadu dla tygodnika "Newsweek Polska", w którym Pieronek powiedział: "Ateiści rządzili w Polsce przez dziesiątki lat. Mieli wszystko i co zrobili? Doprowadzili kraj do ruiny, całą Europę - niech teraz siedzą cicho".

- Stanowczo protestujemy przeciwko sianiu mowy nienawiści przez duchownych, przez wszystkich, również przez polityków. Protestujemy przeciw dyskryminacji, poniżaniu, wykluczaniu - oświadczył poseł RP Armand Ryfiński na konferencji prasowej w Sejmie, odnosząc się do słów Pieronka. - Jesteśmy równi i nie ma jakichkolwiek przesłanek ani powodów, by biskup Pieronek uważał ateistów za ludzi gorszych i odbierał im prawo do zabierania głosu w debacie publicznej - zaznaczył.

d171b30

Przypomniał w tym kontekście fragment preambuły do konstytucji, w którym napisano: "My, Naród Polski - wszyscy obywatele Rzeczypospolitej, zarówno wierzący w Boga będącego źródłem prawdy, sprawiedliwości, dobra i piękna, jak i nie podzielający tej wiary, a te uniwersalne wartości wywodzący z innych źródeł, równi w prawach i w powinnościach wobec dobra wspólnego - Polski".

Ryfiński zapowiedział ponadto, że w sprawie wypowiedzi Pieronka wystosuje list do przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp. Józefa Michalika, by "zdyscyplinował swoich podwładnych".

- Niestety, to już będzie kolejny mój list, na żaden nie otrzymałem jeszcze nigdy odpowiedzi"- przyznał.

d171b30
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d171b30
Więcej tematów