Trwa ładowanie...

Ruch Narodowy pozwie "Gazetę Wyborczą". Winnicki: skończył się ich czas

Ruch Narodowy, jeszcze przed zaprzysiężeniem nowego parlamentu, zorganizował konferencję prasową w Sejmie, podczas której Robert Winnicki zapowiedział pozew przeciwko"Gazecie Wyborczej" i Wojciechowi Czuchnowskiemu.

Share
Ruch Narodowy pozwie "Gazetę Wyborczą". Winnicki: skończył się ich czas
Źródło: PAP, Fot: Bartłomiej Zborowski
d3vd6me

W czwartek na łamach "Gazety Wyborczej" pojawił się artykuł, w którym Wojciech Czuchnowski pisał o Ruchu Narodowym jako "spadkobiercach tradycji faszystowskiej i brunatnych koszul".

- W imieniu ludzi, którzy tworzą Ruch Narodowy, jasno deklaruję, że nie będzie zgody na taką narrację, że nie zgodzimy się, by nas, kontynuatorów tradycji Narodowych Sił Zbrojnych, Żołnierzy Wyklętych i Powstańców Warszawskich w taki sposób portretować i określać - mówił Winnicki i zapowiedział pozew przeciwko gazecie i autorowi publikacji.

- (Oni) próbują polską tradycję narodową i patriotyczną w ten sposób zakłamywać, fałszować i opluwać. Skończył się ich czas. I chciałbym to powiedzieć wszystkim hienom roku, takim jaką jest pan redaktor Czuchnowski - dodał.

Winnicki zapowiedział też, że jego ugrupowanie będzie żądać wysokiego odszkodowania na rzecz Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych.

d3vd6me

Podziel się opinią

Share
d3vd6me
d3vd6me
Więcej tematów