Trwa ładowanie...
d3vdew1

Ruch "Kalata dla Polski" rozpoczął kampanię wyborczą do parlamentu

Była minister pracy i polityki społecznej, była polityk Samoobrony Anna Kalata rozpoczęła kampanię wyborczą do parlamentu. Jak zadeklarowała, ruch "Kalata dla Polski" chce być rzecznikiem ofiar okresu transformacji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Anna Kalata chce, by jej ruch "Kalata dla Polski" był rzecznikiem ofiar okresu transformacji
Anna Kalata chce, by jej ruch "Kalata dla Polski" był rzecznikiem ofiar okresu transformacji (PAP, Fot: Radek Pietruszka)
d3vdew1

Kalata podkreśliła na konferencji prasowej w Warszawie, że jej ruch chce być "rzecznikiem ofiar okresu transformacji". Jak zaznaczyła, chociaż w ciągu ostatnich 25 lat Polska pod wieloma względami zmieniła się na dobre, to jednak nie wszyscy skorzystali na tych zmianach. - 6,5 miliona Polaków żyje w biedzie. Produkcja rolna jest coraz słabiej opłacalna, jest przerost administracji, skomplikowane prawo i wysokie podatki - wymieniała.

Zaznaczyła, że celem ruchu "Kalata dla Polski" jest m.in. umożliwienie wszystkim Polakom dostępu do dobrze funkcjonującej służby zdrowia, dobrej edukacji, walka o prawa pracownicze, zwalczanie nierówności społecznych.

- Chcielibyśmy Polski, gdzie każdy ma prawo do pracy, godnego wynagrodzenia, gdzie mamy równy dostęp do służby zdrowia, gdzie edukacja jest dobra i służy rozwojowi młodego pokolenia. Nie akceptujemy tego, że bogaci są coraz bogatsi, a biedni są coraz biedniejsi - mówiła Kalata.

d3vdew1

Według niej społeczeństwo ma dość partii, które "stały się korporacjami" i coraz przychylniej patrzy na ruchy obywatelskie. - Polsce potrzebne są zmiany systemowe. Udowodniłam na swoim osobistym przykładzie, że zmiany są możliwe; są możliwe, jeśli wytyczymy cele i będziemy z dużą determinacją je realizować - podkreśliła.

Jak mówiła, ruch "Kalata dla Polski" jest otwarty na różne grupy społeczne, ma poparcie m.in. części środowisk związanych z Samoobroną, środowisk patriotycznych, a także lewicowych. - Wierzę, że nasz ruch jest w stanie stworzyć nową kapitalistyczną ekonomię dla socjalistycznego społeczeństwa - powiedziała Kalata.

Zarejestrowany już w PKW komitet "Kalata dla Polski" zamierza wystawiać kandydatów do Sejmu i Senatu.

Kalata już kilka razy bezskutecznie próbowała dostać się do Sejmu. W 2001 r. z list SLD; w 2005 r. jako kandydatka Samoobrony. W 2007 r. Kalata wystąpiła z Samoobrony i jednocześnie wycofała się z polityki. W 2010 r. zagrała w bollywoodzkim filmie "Cztery spotkania", a w jednej z polskich stacji telewizyjnych występowała w tanecznym programie rozrywkowym. Gazety pisały wtedy o niej jako o celebrytce. Zwracały uwagę na jej przemianę - Kalata schudła i "z dojrzałej kobiety po czterdziestce w ciągu trzech lat zamieniła się w atrakcyjną blondynkę".

W 2011 r. Kalata bez powodzenia próbowała startować do Senatu. PKW odmówiła rejestracji Kalaty jako kandydatki Unii Prezydentów-Obywatele z okręgu warszawskiego, kwestionując prawie 500 podpisów poparcia.

W 2014 roku bez powodzenia startowała do Parlamentu Europejskiego z list SLD-UP.

d3vdew1

Podziel się opinią

Share
d3vdew1
d3vdew1
Więcej tematów