Trwa ładowanie...

RPA. Rekord pobity. 37-latka urodziła dziesięcioraczki

W RPA odbył się niecodzienny poród. 37-latka urodziła dziesięcioraczki - siedmiu chłopców i trzy dziewczynki. Pobiła tym samym światowy rekord liczby dzieci urodzonych przy jednej ciąży. Łącznie z dwoma sześcioletnimi bliźniakami, kobieta ma już dwanaścioro dzieci.

Share
RPA. Rekord pobity. 37-latka urodziła dziesięcioraczki
RPA. Rekord pobity. 37-latka urodziła dziesięcioraczkiŹródło: PAP, fot: Adam Warżawa
d1pmmpr

Poród wzbudził zainteresowanie na całym świecie. Do rozwiązania doszło na początku siódmego miesiąca ciąży przez cesarskie cięcie. Jak podaje BBC, lekarze spodziewali się ośmiorga dzieci. Okazało się jednak, że się mylili.

37-letnia Gosiame Tamara Sithole zapewnia, że dzieci zostały poczęte w naturalny sposób. Jak podaje portal mirror.co.uk dziesięcioraczki nie są jej pierwszymi dziećmi. Kobieta posiada już dwoje sześcioletnich bliźniaków.

Światowy rekord pobity

Mieszkanka RPA trafiła od razu do księgi rekordów Guinnessa. Pobiła bowiem światowy rekord. Żadna kobieta przed nią nie poczęła bowiem w jednej ciąży tylu dzieci. Dotychczasowy rekord należał do kobiety z Mali, która urodziła dziewięcioraczki. Wcześniej odnotowano przypadek ze Stanów Zjednoczonych, gdzie na świat przyszło za jednym razem ośmioro niemowląt.

 Przeczytaj też:

d1pmmpr

Źródło: wprost.pl/mirror.co.uk/BBC

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1pmmpr

Podziel się opinią

Share
d1pmmpr
d1pmmpr
Więcej tematów