Trwa ładowanie...
ycipk-1xoanm
ycipk-1xoanm
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
usa

Rozwój gospodarczy dzięki broni jądrowej

Korea Północna zakomunikowała, iż pozyskanie przez kraj broni jądrowej pozwoli przede wszystkim na ograniczenie wydatków na utrzymanie sił konwencjonalnych i tym samym - przeznaczenie większych sum na rozwój gospodarczy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ycipk-1xoanm

W komentarzu, przekazanym przez północnokoreańską agencję KCNA zaznaczono, iż jeśli Stany Zjednoczone "nie zrezygnują z wrogiej polityki" wobec KRLD, Phenian nie będzie mieć innego wyboru jak pozyskać broń jądrową, traktowaną jako ważny środek odstraszania.

"Nie usiłujemy pozyskać atomowych środków odstraszania by szantażować innych lecz by ograniczyć broń konwencjonalną i tym samym przeznaczyć znaczniejsze środki ludzkie i finansowe na rozwój gospodarczy i podniesienie poziomu życia ludzi" - pisze komentator północnokoreańskiej agencji KCNA.

Oświadczenie agencji stanowi bezprecedensowe jak do tej pory formalne przyznanie się Phenianu do prowadzenia wojskowego programu atomowego. Kryzys na Półwyspie Koreańskim zaostrzył się w ubiegłym roku, gdy USA oskarżyły władze Korei Północnej o rozwijanie programu broni jądrowej, co stanowi pogwałcenie porozumienia zawartego w 1994 roku. Przedstawiciele USA informowali, że podczas kwietniowych rozmów w Pekinie Korea Północna ujawniła, że dysponuje już bronią jądrową.

ycipk-1xoanm

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-1xoanm

ycipk-1xoanm
ycipk-1xoanm
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów