Trwa ładowanie...

Rozprawa "króla oszustw na wnuczka" odwołana. Przyczyną protest w sądzie

Rozprawa Arkadiusza Ł. ps. Hoss przed poznańskim Sądem Okręgowym została odwołana. Mężczyzna na tę okazję został specjalnie konwojowany z aresztu w Warszawie. Powodem był protest pracowników administracyjnych. Zabrakło protokolantki.

Share
Rozprawa "króla oszustw na wnuczka" odwołana. Przyczyną protest w sądzie
Źródło: PAP, fot: Jakub Kaczmarczyk
d3kynbr

Arkadiusz Ł. ps. Hoss to lider grupy wyłudzającej pieniądze od starszych osób. To on doprowadził do perfekcji metodę oszustw "na wnuczka" zostając nieformalnym królem mafii. Jego ofiarami padali seniorzy nie tylko z Polski, ale m.in. z Niemiec, Szwajcarii czy Luksemburga. W wyniku przestępczego procederu miał wyłudzić kilka milionów złotych w różnych walutach. Jego proces ciągnie się od już od kilku lat.

Początkowo miał ruszyć w marcu 2016 r., jednak na wczesnym etapie rozprawy były odwoływane, bo oskarżeni nie stawiali się w sądzie, usprawiedliwiając się problemami zdrowotnymi. Akt oskarżenia w sprawie wpłynął pod koniec sierpnia. W piątek rozprawa po raz kolejny została odwołana. Powodem jest strajk w sądach - informuje gloswielkopolski. Na przesłuchaniu nie pojawiła się protokolantka, dlatego zgodnie z przepisami rozprawa nie mogła się odbyć.

Protest pracowników administracyjnych zablokował pracę w 109 placówkach w całej Polsce. W Poznaniu nie było ponad połowę pracowników sądu. Manifestujący domagają się podwyżek pensji. Przekonują, że niektóre nie przekraczają średniej krajowej. "Hoss" do Sądu Okręgowego w Poznaniu został konwojowany z warszawskiego aresztu. Razem z nim specjalnie przyjechał również prokurator. Rozprawa została odwołana po kilku minutach.

Zobacz także: Barbara Nowacka o wyroku ws. Wałęsa-Kaczyński. "Powinien przeprosić"

Źródło: gloswielkopolski.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3kynbr

Podziel się opinią

Share
d3kynbr
d3kynbr
Więcej tematów