Trwa ładowanie...

Rozmowy akcesyjne z Albanią i Macedonią Północną. Angela Merkel deklaruje wsparcie

Prezydent Francji Emmanuel Macron kilka miesięcy temu zablokował nadzieje Albanii i Macedonii Północnej na bliższą współpracę z UE. Teraz niemiecka kanclerz Angela Merkel zapowiedziała, że osobiście będzie zabiegać o rozpoczęcie rozmów akcesyjnych już w marcu.

Share
Rozmowy akcesyjne z Albanią i Macedonią Północną. Angela Merkel deklaruje wsparcie
Źródło: East News
d1cgifg

Angela Merkel spotkała się z premierem Albanii Edim Ramą. Po rozmowie przekazała dziennikarzom, że będzie zabiegać o rozpoczęcie rozmów akcesyjnych z państwami Bałkanów Zachodnich.

- Przede wszystkim, na następnej Radzie Europejskiej w marcu chcemy osiągnąć porozumienie, żeby zacząć negocjacje akcesyjne z Albanią i także Macedonią Północną - oświadczyła szefowa niemieckiego rządu cytowana przez TVN24.

Merkel przyznała, że zarówno przed Unią, jak i państwami aspirującymi do członkostwa we Wspólnocie, długa droga. Zaznaczyła jednak, że Albania i Macedonia Północna dużo już osiągnęły.

d1cgifg

- Będziemy teraz ciężko pracować, aby otrzymać pożądane wyniki w marcu - zapewniła.

Przypomnijmy, że w październiku 2019 roku to prezydent Francji Emmanuel Macron zablokował rozpoczęcie unijnych negocjacji z dwoma państwami Bałkanów Zachodnich. Jego postawę krytycznie oceniał wówczas m.in. szef KE Jean-Claude Juncker. Teraz wsparcie dla Albanii i Macedonii Północnej oprócz Merkel wyraził także przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel.

Zobacz też: Sasin: z dużym prawdopodobieństwem Brudziński będzie szefem sztabu Dudy

Źródło: TVN24

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1cgifg

Podziel się opinią

Share
d1cgifg
d1cgifg
Więcej tematów