Trwa ładowanie...
d2ob1dg

Rozmowa Sierakowskiego. Wnioski po kolejnej debacie o Polsce w PE

Rekonstrukcja rządu, zmiany w Unii Europejskiej po Brexicie, wizyta Donalda Tuska w Polsce, a także podwyżki rent i emerytur o ponad 100 złotych już w 2017 roku - oto tematy dzisiejszej WP rozmowy. Gościem programu był rzecznik rządu Rafał Bochenek, który m.in. informował o rozmowie Donald Tuska z Beatą Szydło na temat zmian w Unii Europejskiej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sławomir Sierakowski
Sławomir Sierakowski (WP)
d2ob1dg

Rekonstrukcja rządu oto gorący temat. Prowadzący Sławomir Sierakowski zapytał Rafała Bochenka o zmiany w składzie rządu. - Dopóki ktoś jest członkiem rządu, to znaczy, że dobrze wykonuje swoje zadanie - stwierdził Rafał Bochenek.

Spekulacje co do odwołań pojawiają się co jakiś czas wobec każdego ministra - tłumaczył Bochenek, dlatego teraz nie ma o czym dyskutować - skwitował wątpliwości prowadzącego program. W programie nie chciał odnosić się do decyzji personalnych w tej kwestii.

d2ob1dg

Kolejnym temat była przyszłość Unii Europejskiej i spotkanie Donalda Tuska z Beatą Szydło.

Brexit to skutek niewłaściwej sytuacji w UE - uważa gość programu. Zdaniem Bochenka Donald Tusk firmuje Brexit. - Unia Europejska potrzebuje zmian i mamy nadzieję, że Donald Tusk będzie gorącym orędownikiem tych zmian - powiedział Bochenek. - My wiemy, czego oczekujemy od UE i mamy nadzieję, że zostanie nasz głos wysłuchany. Głos Grupy Wyszechradzkiej jest bardzo wyraźny - dodał.

Jak przebiegło spotkanie Donalda Tuska z Beatą Szydło? - Pyta mnie o spotkanie człowieka, który firmuje Brexit - powiedział rzecznik rządu. Zdaniem gościa programu Tusk nie zrobił nic żeby Wielka Brytania nie wyszła z UE. - Donald Tusk włączyć się w działanie instytucji na rzecz niedopuszczenie do Brexitu - mówił Bochenek uzasadniając swoją opinię.

- Podczas konferencji, na której miała wystąpić Beata Szydło nagle wystąpiła pani minister Rafalska, która ni stąd ni zowąd przedstawiła podwyżki świadczeń społecznych - powiedział Sierakowski. - Dziennikarze przyszli na spotkanie z panią premier, która nie przyszła. - Pani premier nie przyszła, bo miała określone spotkania, dlatego nie mogła przyjść na spotkanie z dziennikarzami - tłumaczył rzecznik rządu.

d2ob1dg

Sierakowski stwierdził, że zmiany przedstawione przez min. Rafalską bardzo mu się podobają, ale uznał, że te zmiany nigdy nie zostaną przeprowadzone.

- W budżecie na poczet tych zmian zarezerwowane ok. 3 mld złotych. Sposób dystrybucji tych środków nie ma znaczenia. Ministrowie upoważnili min. Rafalską do tego żeby przedstawiła alternatywny sposób finansowania reformy. Do tej pory rewaloryzacja prowadzona przez rząd PO-PSL była upokarzająca dla naszego społeczeństwa - stwierdził rzecznik rządu.

WP rozmowa

Publicyści kojarzeni z różnymi stronami politycznego spektrum - Jacek Żakowski w poniedziałek, Kamila Baranowska we wtorek, Sławomir Sierakowski w środę, Paweł Lisicki w czwartek i Jacek Gądek w piątek skomentują wraz z zaproszonymi politykami najważniejsze bieżące wydarzenia.

Odcinek "WP rozmowy" potrwa około 20 minut. Program jest nadawany na żywo na stronie głównej Wirtualnej Polski. Najciekawsze fragmenty będzie można obejrzeć po emisji każdego odcinka na stronach Wirtualnej Polski.

d2ob1dg

Podziel się opinią

Share

d2ob1dg

d2ob1dg
Więcej tematów