Trwa ładowanie...
d30a0yi

Rozmowa Andrzeja Dudy z Donaldem Tuskiem na forum ONZ. Krzysztof Szczerski zdradza szczegóły

Podczas Zgromadzenia Ogólnego ONZ w Nowym Jorku siedzący obok Donalda Tuska Andrzej Duda powiedział coś, co wyraźnie rozbawiło szefa RE. - To była prywatna rozmowa, gdybym powiedział o czym jest, stałaby się publiczną - powiedział prezydencki minister Krzysztof Szczerski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Krzysztof Szczerski opowiedział o szczegółach rozmowy Andrzeja Dudy z Donaldem Trumpem
Krzysztof Szczerski opowiedział o szczegółach rozmowy Andrzeja Dudy z Donaldem Trumpem (PAP, Fot: Radek Pietruszka)
d30a0yi

W Nowym Jorku trwa posiedzenie Zgromadzenia Ogólnego ONZ. Podczas panelu o misjach pokojowych spotkali się Andrzej Duda z Donaldem Tuskiem. Rozmowa między panami przebiegała w luźnej atmosferze, co zarejestrowała korespondentka Polsatu w USA. W pewnym momencie prezydent opowiedział coś, co wyraźnie rozbawiło przewodniczącego Rady Europejskiej.

Więcej o szczegółach rozmowy powiedział szef gabinetu Prezydenta. - To była rozmowa prywatna. Gdybym powiedział o czym była, stałaby się publiczną. Gdyby była to rozmowa publiczna jej przebieg i charakter byłby inny. Dopóki nikt nie upoważni nas do tego, żeby tę treść przekazywać, to utrzymamy nieformalny i prywatny charakter tej rozmowy - zdradził Krzysztof Szczerski, cytowany przez PAP.

d30a0yi

W czasie Zgromadzenia Ogólnego ONZ Duda rozmawiał też z prezydentem Ukrainy Petrem Poroszenko oraz prezydentem USA Donaldem Trumpem. Ostatni z wymienionych podczas swojego przemówienia przed Radą Bezpieczeństwa chwalił Polskę. Nasz kraj został wymieniony jako jeden z czterech, który jego zdaniem osiąga sukces i radykalnie się zmienia, odrzucając ideę globalizacji. - Ten wspaniały naród broni swojej niezależności - stwierdził Trump.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d30a0yi

Podziel się opinią

Share

d30a0yi

d30a0yi
Więcej tematów