Trwa ładowanie...
d4174lr

Donald Trump w ONZ. Prezydent USA wspomniał o Polsce

Przemówienie Donalda Trumpa przed Zgromadzeniem Ogólnym ONZ jest szeroko komentowane przez światowe media. Prezydent USA wspomniał w nim m. in. o Polsce, ale także... został wyśmiany przez część zgromadzonych na sali.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezydent USA wspomniał o Polsce w swoim przemówieniu w ONZ
Prezydent USA wspomniał o Polsce w swoim przemówieniu w ONZ (Getty Images)
d4174lr

- Stoję tu (...) aby podzielić się wieściami o ogromnym postępie, jaki poczyniliśmy - rozpoczął swoje przemówienie Donald Trump. Ocenił, że w czasie dwóch lat prezydentury jego administracji udało się osiągnąć więcej niż niemal jakiejkolwiek innej administracji w historii USA. Te słowa wywołały śmiech na sali. - Nie spodziewałem się takiej reakcji - przyznał.

Trump wymienił cztery kraje, które, jego zdaniem, osiągają sukces i radykalnie się zmieniają, odrzucając ideę globalizacji. Wśród nich nie zabrakło Polski. - Ten wspaniały naród broni swojej niezależności - powiedział.

Przemówienie prezydenta USA było też relacjonowane na twitterowym koncie Kancelarii Prezydenta Andrzeja Dudy. Głowa polskiego państwa również jest w Nowym Jorku i ma w planie przemówienie przed Radą Bezpieczeństwa ONZ. Trump podkreślił, że Stany Zjednoczone będą pomagać jedynie tym, którzy je szanują i są "przyjaciółmi USA".

1 stycznia Polska objęła na dwa lata niestałe członkostwo w Razie Bezpieczeństwa Organizacji Narodów Zjednoczonych. Zasiada tam po raz szósty. Pierwszy raz miało to miejsce w latach 1946-1947, a później kolejno w 1960 roku (kadencja dzielona z Turcją), w latach 1970-71 i 1982-83. Jako wolny kraj Polska zyskała niestałe członkostwo w RB w latach 1996-97.

d4174lr

Zobacz także: Obiegówka - "Duda i Trump grali w gorące krzesła. Ten drugi wygrał

W czasie przemówienia Trump zaapelował także o światową izolację irańskiego reżimu.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4174lr

Podziel się opinią

Share
d4174lr
d4174lr
Więcej tematów