Trwa ładowanie...

Alarm w USA. Resort ostrzega przed terrorem

USA w poważnych tarapatach. Departament Bezpieczeństwa Krajowego opublikował ostrzeżenie przed aktami terroru, które mogą uderzyć w kraj od wewnątrz, a których mogą dopuścić się ekstremiści.

Share
Kryzys w USA. Resort ostrzega przed terrorem
Kryzys w USA. Resort ostrzega przed terroremŹródło: PAP/EPA, Fot: PAP/EPA/MICHAEL REYNOLDS, MICHAEL REYNOLDS
dh2hns8

USA zmaga się z jednym z największych kryzysów w dziejach. Podzielony ideologicznie kraj cierpi z powodu epidemii koronawirusa, co jeszcze zaognia sytuację.

USA w kryzysie. Resort ostrzega przed wewnętrznym terroryzmem

W środę 27 stycznia Departament Bezpieczeństwa Krajowego USA przedstawił komunikat, w którym ostrzega przed terroryzmem, który może uderzyć w kraj od wewnątrz.

dh2hns8

"Pewni ideologicznie motywowani ekstremiści, sprzeciwiający się władzy rządu i zmianie prezydenta (...) mogą nadal mobilizować się, aby podżegać do przemocy, lub dopuszczać się jej" - czytamy.

Zamieszki w Waszyngtonie: Piotr Mueller: USA, jako dojrzała demokracja, poradzą sobie

Biuletyn NTAS (National Terrorism Advisory System - red.), jak informuje CNN, opublikował David Pekoske, p.o. sekretarza ds. bezpieczeństwa USA. Jak podkreślił, zagrożenie występuje na terenie całego kraju i będzie trwało przez co najmniej kilka tygodni po wyborze Joe Bidena na 46. prezydenta USA.

USA. Wewnętrzny terroryzm zagraża Stanom? Ważny dokument

Pismo to odpowiedź na polecenie nowego prezydenta, który nakazał przeprowadzenie oceny sytuacji po zamieszkach na Kapitolu, które miały miejsce 6 stycznia. Jak donoszą amerykańskie media, komunikat resortu Bezpieczeństwa Krajowego USA był wcześniej konsultowany ze wszystkimi służbami.

dh2hns8

Biuletyn NTAS jest publikowany w przypadku podwyższonego ryzyka wystąpienia zagrożenia terrorystycznego w USA. Ostatni taki dokument został wydany w styczniu 2020 roku i dotyczył zagrożenia ze strony Iranu po śmierci generała Kasema Sulejmaniego.

Źródło: CNN

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dh2hns8

Podziel się opinią

Share
dh2hns8
dh2hns8
Więcej tematów