Trwa ładowanie...
Rozkochiwał i oszukiwał kobiety. Mężczyzna w rękach policji z Poznania
Policja

Rozkochiwał i oszukiwał kobiety. Mężczyzna w rękach policji z Poznania

30-letni mężczyzna nawiązywał znajomości na portalach społecznościowych i randkowych. Spotykał się z różnymi kobietami i rozkochiwał je w sobie. Później pożyczał od nich pieniądze. Oczywiście - nie miał zamiaru ich oddać. Policjanci z Poznania zatrzymali już oszusta. Teraz funkcjonariusze poszukują pokrzywdzonych przez niego kobiet.

Share
d4m71fe

Sprawca posługiwał się fałszywymi dokumentami i podawał się za funkcjonariusza publicznego. Pieniądze pożyczał na różne cele: studia lub zabiegi medyczne.

Wiadomo, że mężczyzna wyłudził od jednej kobiety 50 tys. zł. To mieszkanka powiatu poznańskiego. Kiedy 34-latka poprosiła o zwrot pieniędzy, mężczyzna zaczął jej grozić.

d4m71fe

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego przy wsparciu Grupy Realizacyjnej Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu zatrzymali 30-latka już 5 listopada. Teraz odpowie za to przed Sądem.

Zatrzymany mężczyzna był poszukiwany kilkoma listami gończymi.

Usłyszał zarzut podrobienia dokumentów, gróźb karalnych i oszustwa. Sąd na wniosek Prokuratora zastosował wobec niego tymczasowy areszt. Grozi mu teraz do ośmiu lat więzienia.

W kodeksie karnym za oszustwo przewidziana jest kara od sześciu miesięcy do ośmiu lat pozbawienia wolności. Zatrzymanie mężczyzny nie zamknęło jednak sprawy.

Policja apeluje do wszystkich kobiet, które rozpoznają wizerunek i padły ofiarą oszusta, o kontakt z Komendą Miejska Policji w Poznaniu pod nr. tel. (61) 841-130-77/90 lub pod całodobowym numerem alarmowym 997.

d4m71fe

Podziel się opinią

Share
d4m71fe
d4m71fe
Więcej tematów